Eastbourne: Ivanović poza turniejem

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Niespodzianką zakończyła się poniedziałkowa odsłona zmagań w Eastbourne. Już po pierwszej rundzie za burtą znalazła się Ana Ivanović, która nie uporała się z Jeleną Wiesniną.

Na miano największej sensacji pierwszej rundy turnieju WTA w Eastbourne jak na razie zasługuje porażka Any Ivanović z Rosjanką Wiesniną. Serbka, mimo lepszego serwisu i aż 11 asów, ugrała w spotkaniu tylko jednego seta – pierwszego, którego rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:2. W drugim do głosu doszła 26-letnia zawodniczka urodzona we Lwowie – w trzecim gemie przełamała rywalkę i zdołała utrzymać prowadzenie. Równie mocno Wiesnina rozpoczęła trzecią partię, lecz Ivanovic zdołała jeszcze odrobić straty i doprowadzić do remisu 3:3. Kolejne trzy gemy należały już do 36. tenisistki rankingu WTA.

Następną rywalką Wiesniny będzie Heather Watson. Brytyjka zwyciężyła 6:3, 6:4 ze zdecydowanie wyżej notowaną w rankingu WTA Amerykanką Varvarą Lepchenko.

W drugiej rundzie jest już jedna z czołowych rakiet świata, kolejna Rosjanka, Maria Kirilenko, która wyeliminowała Bojanę Jovanovski. 26-latka tak naprawdę losy drugiego tego dnia pojedynku rosyjsko-serbskiego rozstrzygnęła w pierwszej partii, którą wygrała 7:6 po tie breaku. W następnym secie straciła tylko jednego gema i w ostatecznym rozrachunku pewnie zwyciężyła w całym spotkaniu.

Dwóch setów do awansu potrzebowała również Belgijka Yanina Wickmayer. Wyeliminowała ona Amerykankę Christinę McHale. Gładko przez pierwszą rundę przebrnęła triumfatorka turnieju w Eastbourne sprzed dwóch lat, Marion Bartoli. Utytułowana Francuzka nie dała najmniejszych szans Włoszce Flavii Pennetcie, wygrywając 6:3, 6:2.

We wtorek rywalizację meczem z Jamie Hampton rozpocznie Agnieszka Radwańska.

Maria Kirilenko (Rosja, 6) – Bojana Jovanovski (Serbia) 7:6(5), 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja) – Ana Ivanović (Serbia, 7) 2:6, 6:4, 6:3
Heather Watson (Wielka Brytania) – Varvara Lepchenko (USA) 6:3, 6:4
Marion Bartoli (Francja) – Flavia Pennetta (Włochy) 6:3, 6:2
Yanina Wickmayer (Belgia) – Christina McHale (USA) 6:3, 6:4

Pierwsza runda debla:
N. Pietrowa, K. Srebotnik (Rosja, Słowenia, 1) – L. Raymond, L. Robson (USA, Wielka Brytania) 4:6, 6:4, 10-5
S.-W. Hsieh, M. Lucić-Baroni (Tajwan, Chorwacja) – P. Kvitova, Y. Wickmayer (Czechy, Belgia, WC) 6:1, 6:4
M. Niculescu, K. Zakopalova (Rumunia, Czechy) – T. Babos, M. Minella (Węgry, Luksemburg) 6:4, 6:3