Roland Garros: Na Li poza turniejem!

Mistrzyni Roland Garros sprzed dwóch lat na drugiej rundzie zakończyła zmagania w tegorocznym Roland Garros. Na Li przegrała z Bethanie Mattek-Sands 5:7, 6:3, 6:2.

Dzisiaj w Paryżu rywalizację mocno komplikują opady deszczu. Wystarczy powiedzieć, że spotkanie Li z Mattek-Sands rozpoczęło się o godzinie 11, natomiast zakończyło przed kilkunastoma minutami.

W pierwszym secie pięć gemów kończyło się breakami, a w samej końcówce górą okazała się turniejowa „szóstka”. W dwóch kolejnych partiach bardziej pewnie grała, dynamicznie poruszająca się po korcie, Amerykanka.

W trzecim secie Mattek-Sands prowadziła już 5:0. Li zdołała wygrać dwa kolejne gemy, ale po zmianie stron 28-letnia Amerykanka przypieczętowała zwycięstwo i po raz drugi w karierze awansowała do trzeciej rundy Roland Garros.

Mattek-Sands skutecznie zrewanżowała się Li za porażkę w półfinale turnieju w Stuttgarcie. W trzeciej rundzie Amerykanka zmierzy się z reprezentantką Argentyny Paulą Ormacheą, która wyeliminowała ubiegłoroczną ćwierćfinalistkę turnieju Jarosławę Szwedową 6:4, 7:6(6).

Bethanie Mattek-Sands (USA) – Na Li (Chiny, 5) 5:7, 6:3, 6:2
Paula Ormaechea (Argentyna, Q) – Jarosława Szwedowa (Kazachstan, 27) 6:4, 7:6(6)