Roland Garros: Williams i Azarenka zgodnie z planem

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams straciła tylko trzy gemy w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Nieco więcej problemów miała Wiktoria Azarenka, której pokonanie Jeleny Wiesniny zajęło blisko półtorej godziny.

Williams już w pierwszym pojedynku w tegorocznej imprezie potwierdziła, że jest bardzo zdeterminowana, by po raz drugi w karierze zwyciężyć na paryskich kortach. W starciu z Caroline Garcią udowodniła, że koncentracji starczy jej na znacznie dłużej. Amerykanka niemal bezbłędnie rozegrał pierwszego seta w meczu z młodą Francuzką, w którym to zanotowała 15 wygrywających uderzeń przy zaledwie 3 niewymuszonych błędach. W drugiej partii wiodło jej się gorzej, ale i tak wygrała pewnie, po zaledwie 62 minutach wywalczając awans do trzeciej rundy turnieju.

Znacznie bardziej wymagająca rywalka trafiła się Azarence, i to już w pierwszej rundzie zmagań. Rozstawiona z numerem 3 Białorusinka spotkała się z Wiesniną. Zajmująca 38. miejsce w rankingu WTA Rosjanka gładko przegrała pierwszą partię, ale w drugiej stawiła Białorusince potężny opór. Do połowy seta wytrzymywała tempo Azarenki, ale nie wytrzymała jej przyspieszenia z końcówki spotkania. Ostatecznie Białorusinka zwyciężyła 6:1, 6:4.

Z bardzo dobrej strony pokazała się w środę Sara Errani. Włoszka straciła zaledwie dwa gemy w starciu z Julią Putincewą. Ubiegłoroczna finalistka Rolanda Garrosa rozprawiła się z rywalką w zaledwie 56 minut. W tym czasie zdążyła odnotować aż 22 wygrywające uderzenia przy zaledwie 7 niewymuszonych błędach.

Blisko sprawienia sensacji była z kolei Arvane Rezai. Francuzka, która mogła wystąpić w turnieju dzięki dzikiej karcie, urwała seta Petrze Kvitovej. Faworyzowana Czeszka zdołała jednak zwyciężyć 6:3, 4:6, 6:2.

Z opresji nie udało się natomiast wykaraskać Caroline Wozniacki. Rozstawiona z dziesiątką Dunka przegrała z Bojaną Jovanovski 6:7(2), 6:3.

Virginie Razzano (Francja, WC) – Zuzana Kucova (Słowacja, Q) 4:6, 6:2, 6:0
Monica Puig (Portoryko) – Madison Keys (USA) 6:4, 7:6(2)

Shuai Peng (Chiny) – Camila Giorgi (Włochy) 6:4, 6:2
Anna-Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) – Yanina Wickmayer (Belgia) 7:6(5), 2:6, 6:2