Rzym: żelazna forma Szarapowej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Szarapowa, Wiktoria Azarenka i Na Li pewnie wygrały dziś mecze drugiej rundy turnieju w Rzymie. Blisko trzygodzinną batalię stoczyła z kolei Sara Errani, wygrywając z Christiną McHale 7:5, 5:7, 6:2.

Szarapowa w 64 minuty wygrała z hiszpańską kwalifikantką Garbine Muguruzą 6:2, 6:2. 19-letnia Hiszpanka nie miała w tym meczu ani jednej okazji na przełamanie, a sama czterokrotnie straciła serwis.

Ona jest nadzieją hiszpańskiego tenisa i dobrze gra, a warunki były wietrzne, ale byłam w stanie się przystosować i wygrać ten mecz – stwierdziła broniąca tytułu Rosjanka, którą teraz czeka konfrontacja z nadzieją amerykańskiego tenisa Sloane Stephens.

Rosnącą dyspozycję sygnalizuje Wiktoria Azarenka, która w ostatnim meczu sesji wieczornej na korcie centralnym pewnie pokonała Julię Goerges 6:2, 6:0. Tegoroczna mistrzyni Roland Garros wykorzystała w tym spotkaniu 7 z ośmiu okazji na przełamanie. Białorusinka zagra w trzeciej rundzie z dzisiejszą pogromczynią Uli Radwańskiej, Ayumi Moritą.

Tenisowy maraton rozegrały Sara Errani i Christina McHale. Włoszka wygrała pierwszego seta 7:5, a w drugim prowadziła 5:2. 21-letnia Amerykanka zdołała jednak wygrać pięć kolejnych gemów, broniąc po drodze pięć meczboli! W trzecim secie Włoszka nie wykorzystała jeszcze trzech szans na skończenie meczu przy prowadzeniu 5:2, ale w końcu doprowadziła do kolejnej okazji, którą tym razem udanie sfinalizowała.

To był bardzo ciężki mecz, ponieważ ona grała dobrze w najważniejszych momentach, ale jestem szczęśliwa, że zdołałam pozostać w meczu i wygrać go w trzech setach – przyznała Errani, która rywalizowała z McHale przez dwie godziny oraz 52 minuty.

Po porażkach w pierwszych rundach turnieju w Stuttgarcie i Madrycie, na kortach ziemnych w Rzymie znacznie lepiej spisuje się Samantha Stosur. Australijka wygrała 7:6(5), 6:0 ze Shuai Peng. Był to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i szóste zwycięstwo Stosur.

Druga runda debla:
S. Errani. R. Vinci (Włochy, 1) – K. Mladenovic, G. Woskobojewa (Francja, Kazachstan) 7:5, 6:4
B. Mattek-Sands, S. Mirza (USA, Indie, 6) – F. Schiavone, S. Stosur (Włochy, Australia) 6:4, 6:3
A. Hlavackova, P. Martić (Czechy, Chorwacja) – C. Castano, M. Duque-Marino (Kolumbia) 6:3, 7:6(4)
A. Kudriawcewa, A. Rodionova (Rosja, Australia) – O. Goworcowa, M. Moulton-Levy (Białoruś, USA) 2:6, 6:4, 10-7

Pierwsza runda debla:

L. Raymond, L. Robson (USA, Wielka Brytania) – S. Kuzniecowa, F. Pennetta (Rosja, Włochy, WC) 6:7(2), 6:4, 10-7