Madryt: Williams rozbiła Szarapową

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams nie dała Marii Szarapowej żadnych szans w finale turnieju w Madrycie. Amerykanka zwyciężyła 6:1, 6:4, sięgając po 50. tytuł w karierze i zapewniając sobie utrzymanie prowadzenia w rankingu WTA.

W pierwszym secie finału Williams nie pokazała nic nadzwyczajnego, ale mimo to wygrała bardzo przekonująco. Stało się tak za sprawą słabo dysponowanej Szarapowej, która w partii otwarcia popełniła aż 14 niewymuszonych błędów – z czego aż 5 podwójnych błędów serwisowych – przy zaledwie 5 Amerykanki. Liderka światowego rankingu po 34 minutach zwyciężyła 6:1 i znacznie przybliżyła się do tytułu.

Drugiego seta lepiej zaczęła Rosjanka. Agresywnie grająca Szarapowa przełamała Amerykankę, a po chwili wyszła na prowadzenie 3:1. Williams szybko jednak odzyskała kontrolę nad meczem i doprowadziła do remisu. Zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie znakomicie rozegranymi dwoma ostatnimi gemami, w których nie straciła ani jednego punktu, dzięki czemu po półtorej godzinie gry zwyciężyła 6:1, 6:4.

Wygrywając w Madrycie, Williams powtórzyła swój sukces sprzed roku, kiedy to okazała się zdecydowanie najlepsza na nietypowych niebieskich kortach. Amerykanka sięgnęła zarazem po 50. tytuł w karierze. Tylko 5 tenisistek wygrywało częściej od niej – Martina Navratilova, Chris Evert, Steffi Graf, Lindsay Davenport oraz Monica Seles.

Pokonanie Szarapowej, z którą po raz ostatni przegrała w 2004 r., pozwoli Amerykance utrzymać prowadzenie w rankingu WTA.