Oeiras: udany rewanż Suarez Navarro

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Carla Suarez Navarro i Anastazja Pawliuczenkowa zagrają o tytuł turnieju Portugal Open. W półfinale Hiszpanka udanie zrewanżowała się Kai Kanepi za porażkę w ubiegłorocznym finale imprezy.

W zeszłym sezonie Saurez Navarro nie wykorzystała dwóch meczboli w finale turnieju w Portugalii z Kanepi. Tym razem wielkich horrorów nie było. Wyżej notowana Hiszpanka przegrała co prawda pierwsze dwa gemy, ale ostatecznie wygrała cały mecz w 66 minut 6:4, 6:1.

Miałam w głowie nasz ubiegłoroczny mecz – przyznała Suarez Navarro. – Ona dzisiaj zaczęła bardzo mocno, a ja byłam nieco zdenerwowana, ale po kilku gemach zmieniłam niektóre rzeczy i resztę meczu zagrałam dobrze. Byłam naprawdę skoncentrowana przy returnie, ponieważ ona bardzo dobrze serwuje.

24-letnia Hiszpanka ma na koncie cztery finały turniejów WTA Tour (wszystkie na kortach ziemnych), ale jeszcze żadnego tytułu.

O przełamanie tej serii Carla Suarez Navarro zagra w sobotę z Anastazją Pawliuczenkową. Rozstawiona z numerem trzy Rosjanka wygrała dziś z Rominą Oprandi 6:0, 3:6, 6:1. W decydującym secie Szwajcarka wygrała tylko sześć punktów przy swoim podaniu (i ani jednego gema).

Pawliuczenkowa grała z Suarez Navarro czterokrotnie i wszystkie te konfrontacje wygrała.

""

Półfinały singla:
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 3) – Romina Oprandi (Szwajcaria) 0:6, 6:3, 6:1
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 4) – Kaia Kanepi (Estonia) 6:4, 6:1

Półfinał debla:
H. Chan, K. Mladenovic (Tajwan, Francja, 2) – A. Kudriawcewa, A. Rodionova (Rosja, Australia) 6:3, 6:4