Marrakesz: Schiavone i Dominguez Lino w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: , foto: AFP

Francesca Schiavone i Lourdes Dominguez Lino rozstrzygną, kto zdobędzie tytuł w Marrakeszu. Obie stoją przed szansą wygrania pierwszego turnieju w tym roku.

Rozstawiona z szóstką Francesca Schiavone w dwóch setach uporała się z Chanelle Scheepers. Pierwszy był bardzo wyrównany i zakończył się tie breakiem. Wcześniej obie zawodniczki zdobyły po jednym przełamaniu. W decydującej rozgrywce doświadczona Włoszka była górą, wygrywając do czterech. Druga partia przebiegała już pod całkowite dyktando Schiavone, która lepiej serwowała i wykorzystała słabszą postawę tenisistki z RPA. Oddała jej tylko jednego gema i awansowała do finału.

Zaskakujący przebieg miał drugi półfinał. Lourdes Dominguez Lino wyraźnie przegrała pierwszego seta z Mandy Minellą, zdobywając zaledwie dwa gemy. W drugiej partii jednak obroniła wszystkie sześć break pointów i trzykrotnie przełamała przeciwniczkę, wyrównując stan meczu po zwycięstwie 6:0! W decydującej odsłonie Hiszpanka również dominowała. Minella wygrała tylko gema i to przy podaniu rywalki, bowiem we własnych gemach udało jej się zdobyć zaledwie… dwa punkty.