Fed Cup: Włoszki o włos od finału

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Niezawodne Sara Errani i Roberta Vinci wyprowadziły Włoszki na prowadzenie 2:0 w meczu z Czeszkami. Tenisistki z Półwyspu Apenińskiego są bardzo bliskie awansu do finału Pucharu Federacji.

Na korcie ziemnym w Palermo podczas pierwszego dnia półfinałowej rywalizacji Włoszki nie miały sobie równych. Inauguracyjny punkt dla gospodyń zdobyła Errani, która w dwóch setach rozprawiła się z Lucie Safarovą. Specjalizująca się w grze na kortach ziemnych Włoszka miała trochę problemów na początku meczu, ale z czasem uzyskała bardzo wyraźną przewagę. W efekcie po niespełna półtorej godzinie gry zwyciężyła 6:4, 6:2 i dała swojej drużynie pierwszy punkt.

Bardziej wyrównany miał być drugi mecz, w którym Vinci mierzyła się z Kvitovą. Obie zawodniczki niedawno spotkały się w finale zmagań w Katowicach. Wówczas zdecydowanie lepsza była Włoszka. Tym razem było podobnie.

Pierwszy set miał bardzo dramatyczny przebieg. Tenisistki przełamywały się aż 9-krotnie. Vinci udało się raz utrzymać swoje podanie i to wystarczyło jej do wygranej. W drugiej partii Kvitova nadal zmagała się z ogromnymi problemami przy swoim serwisie – w całym meczu ani razu nie wygrała swojego podania – a Włoszka spisywała się już znacznie pewniej, dzięki czemu po 94 minutach gry zwyciężyła 6:4, 6:1.

Włoszki od awansu do finału Pucharu Federacji dzieli już tylko jedna wygrana. Czeszki są w bardzo trudnej sytuacji, albowiem muszą wygrać wszystkie pojedynki do końca rywalizacji – dwa singlowe i deblowy. A mając na uwadze znakomitą dyspozycję włoskiego duetu, szanse obrończyń tytułu wydają się minimalne.

Włochy – Czechy (Palermo, kort ziemny) 2-0
Sara Errani – Lucie Safarova 6:4, 6:2
Roberta Vinci – Petra Kvitova 6:4, 6:1