Monterrey: Kerber i Pawliuczenkowa w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Angelique Kerber pokonała Marię Kirilenko 6:4, 2:6, 6:2 a Anastazja Pawliuczenkowa wygrała z Monicą Niculescu 3:6, 6:2, 6:4 w półfinałach turnieju WTA w Monterrey.

Nie będzie rosyjskiego finału w Monterrey. Maria Kirilenko stoczyła z Angelique Kerber wyrównany pojedynek, ale ostatecznie go przegrała. W pierwszej partii Rosjanka nie miała żadnej szansy na przełamanie rywalki, a sama raz straciła serwis i przegrała 4:6. Jednak w drugim secie skuteczność drugiego podania Kerber znacznie spadła, co od razu przełożyło się na okazje dla Kirilenko. Wykorzystała dwie i triumfowała do dwóch. W decydującym secie znów górą była jednak Niemka. Głównie za sprawą dużo słabszej postawy Rosjanki, która bardzo słabo radziła sobie przy swoim podaniu. Przegrała do dwóch i odpadła z turnieju.

Finałową przeciwniczką Kerber będzie Anastazja Pawliuczenkowa, która też musiała się trochę pomęczyć. Spotkanie lepiej rozpoczęła Monica Niculescu. Obie tenisistki notowały fatalne statystyki przy swoim podaniu, ale nieco lepiej radziła sobie Rumunka i to ona wygrała, zdobywając cztery przełamania. W drugim secie Pawliuczenkowa znacznie się poprawiła. Po pierwszym podaniu wygrała 73% punktów i ani razu nie pozwoliła sobie na stratę serwisu. Sama przełamała rywalkę dwukrotnie i wyrównała stan meczu. W decydującej partii znów dużo było nerwów i wiele przełamań. Lepiej z tą sytuacją poradziła sobie Rosjanka, zdobywając o jednego breaka więcej. Triumfowała do czterech i awansowała do finału.