Charleston: Mattek-Sands wygrywa blisko czterogodzinny maraton!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Trzy godziny i 42 minuty trwał pojedynek pierwszej rundy turnieju w Charleston pomiędzy Bethanie Mattek-Sands a Anastazją Rodionową. Grająca z „dziką kartą” Amerykanka obroniła meczbola i wygrała 6:4, 6:7(4), 7:6(3).

Turniej Family Circle Cup na zielonej mączce w Charleston rozpoczął się od bardzo mocnego „uderzenia”. Mattek-Sands i Rodionowo rozegrały najdłuższy mecz w tegorocznych rozgrywkach WTA. 28-letnia Amerykanka przy stanie 4:5 w trzecim secie obroniła meczbola i awans do drugiej rundy zapewniła sobie po zwycięstwie w tie breaku trzeciego seta.

W tej chwili jest mi dosyć zimno. Byłam w wannie z lodem przez jakieś 20 minut! – przyznała na konferencji prasowej Mattek-Sands. – To był po prostu długi i ciężki mecz. Wydaje mi się, że nigdy dłuższego nie grałam. Dobrze, że zdołałam pokazać, iż stać mnie na przebrnięcie przez taki mecz. Obrona meczbola to kolejna ważna dla mnie rzecz.

Już dziś Behtanie Mattek-Sands czeka konfrontacja w drugiej rundzie z rodaczką, rozstawioną z numerem cztery Sloane Stephens.

Anastazja Rodionowa nie jest jedyną tenisistką, która zmarnowała w poniedziałek meczbola i przegrała mecz. Podobnej sztuki dokonała Francesca Schiavone. Włoszka prowadziła w tie breaku trzeciego seta z Silvią Soler-Espinosą 6-5, a jednak przegrała cały mecz 6:3, 4:6, 6:7(6).Pojedynek ten trwał dwie godziny oraz 27 minut.

Rosnącą formę potwierdziła Andrea Petkovic. Niemka w pojedynku dwóch posiadaczek „dzikich kart” wygrała z niespełna 17-letnią Taylor Townsend 6:3, 6:0.

Dziś do rywalizacji w Family Circle Cup przystąpi obrończyni tytułu, świeżo upieczona mistrzyni z Miami – Serena Williams. Liderka rankingu zagra z Camilą Giorgi, która w pierwszej rundzie wygrała z Mandy Minellą 6:4, 6:4.

Sorana Cirstea (Rumunia, 11) – Tatjana Malek (Niemcy) 6:4, 7:6(5)
Varvara Lepchenko (USA, 12) – Christina McHale (USA) 6:3, 4:6, 6:2
Grace Min (USA, Q) – Tamira Paszek (Austria, 13) 6:3 i krecz
Camila Giorgi (Włochy) – Mandy Minella (Luksemburg) 6:4, 6:4
Mallory Burdette (USA, Q) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:1, 1:6, 6: 0
Anabel Medina Garrigues (Hiszpania) – Arantxa Rus (Holandia) 6:2, 6:2
Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) – Anastasia Rodionova (Australia) 6:4, 6:7(4), 7:6(3)
Mathilde Johansson (Francja) – Melinda Czink (Węgry) 5:7, 6:3, 7:5
Monica Puig (Portoryko) – Andrea Hlavackova (Czechy) 6:4, 6:0
Jessica Pegula (USA, Q) – Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:7(2). 6:4, 7:5
Caroline Garcia (Francja, Q) – Chanelle Scheepers (RPA) 6:4, 6:4
Eugenie Bouchard (Kanada, Q) – Nastassja Burnett (Włochy, Q) 6:2, 6:3
Stefanie Voegele (Szwajcaria) – Teliana Pereira (Brazylia, Q)
Olga Goworcowa (Białoruś) – Jamie Hampton (USA) 6:4, 6:7(3), 6:4
Andrea Petkovic (Niemcy, WC) – Taylor Townsend (USA, WC) 6:3, 6:0
Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) – Francesca Schiavone (Włochy) 3:6, 6:4, 7:6(6)