Fatalna porażka Safiny, Peer bohaterką Gold Coast

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: tennis.com.au

Izraelska tenisistka Shahar Peer (numer 5) pokonała broniącą tytułu Rosjankę Dinarę Safinę (numer 3) w ćwierćfinałowym meczu turnieju WTA w Gold Coast. Peer obroniła wcześniej pięć piłek meczowych! Z zawodów odpadła najwyżej rozstawiona Czeszka Nicole Vaidisova.

Spotkanie Safiny z Peer, w pierwszych minutach bardzo wyrównane, przeistoczyło się w walkę o każdy najmniejszy punkt. Faworytką była Dinara, ze względu na rozstawienie i na fakt, że broniła tytułu. Pierwszego seta zwyciężyła przewagą przełamania do czterech. W drugim jednak Peer grała o wiele rozważniej i bardzo konsekwentnie, co doprowadziło ją do wygranej w wysokim stosunku gemów, 6:1. W secie decydującym każda z pań starała się zaprezentować jak najlepiej. Prawdziwy dramat miał miejsce w dwunastym gemie i tie-breaku. Shahar obroniła pięć piłek meczowych, by ostatecznie triumfować i znaleźć się w gronie półfinalistek!

O wiele mniej czasu spędziła na korcie Nicole Vaidisova, której przytrafiła się nieprzyjemna porażka z Chinką Na Li, wracającą po kontuzji i znajdującą się w bardzo dobrej formie. Panie zagrały jedynie osiemnaście gemów, a niespodziewanie to udziałem Czeszki stała się mniejsza ich część. Na pożegnanie z Gold Coast Nicole zabrała sześć takich rozgrywek.

W pozostałych spotkaniach Patty Schnyder okazała się lepsza od Amelie Mauresmo, a Wiktoria Azarenka wygrała z Dominiką Cibulkovą.