Miami: Williams obroniła setbola i jest w półfinale

Serena Williams została pierwszą półfinalistką turnieju w Miami. Amerykanka po dobrym spotkaniu wygrała z Na Li 6:3, 7:6(5) i czeka na lepszą z pojedynku Agnieszka Radwańska – Kirsten Flipkens.

Amerykanka pokazała się dziś ze znacznie lepszej strony niż we wczorajszym pojedynku z Cibulkovą, przede wszystkim widać było większą koncentrację. W pierwszym secie obie tenisistki miały po trzy okazje na przełamanie, ale tylko raz szansę wykorzystała Williams.

W drugiej partii Li prowadziła 5:2 i miała setbola w ósmym gemie przy podaniu Amerykanki. Pięciokrotna triumfatorka turnieju w Miami zdołała jednak wyjść z opresji i ostatecznie wygrała w tie breaku 7-5, kończąc mecz efektownym passing shotem.

W czwartkowym półfinale Sony Open Tennis, Serena Williams zagra z Agnieszką Radwańską lub Kirsten Flipkens. Mecz Polki z Belgijką rozpocznie się 30 minut po północy. Portal Tenisklub.pl zaprasza na relację tekstową z tego spotkania.