Miami: Szarapowa z Errani w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Szarapowa idzie jak burza przez turniej w Miami. W czwartej rundzie Rosjanka pewnie wygrała z Klarą Zakopalovą 6:2, 6:2. W ćwierćfinale ubiegłoroczną finalistkę Sony Open Tennis sprawdzi Sara Errani.

Szarapowa jako jedyna z faworytek bezproblemowo przeszła przez czwartą rundę turnieju. Co prawda Rosjanka dwukrotnie przegrała w meczu podanie, ale z kolei Zakopalova w całym pojedynku tylko dwa razy zdołała utrzymać własny serwis. Spotkanie trwało 80 minut.

Myślę, że wykonałam dzisiaj dobrą robotę, od początku byłam agresywna i po prostu grałam bardziej konsekwentnie niż w poprzednich meczach – oceniła Szarapowa. – Ponadto warunki pogodowe były też trochę lepsze. Jestem zadowolona, że przez to przeszłam i znów zagram w ćwierćfinale tego turnieju.

W środę Rosjance przyjdzie rywalizować z Sarą Errani. Włoszka przegrała co prawa pierwszego seta z Aną Ivanović 1:6, ale w dwóch kolejnych to ona była bardziej skuteczna. W decydującym secie Errani wykorzystała 3 z siedmiu okazji na przełamanie i wygrała cały mecz 1:6, 6:4, 6:2.

Znakomitą formę w Miami prezentuje drugą z serbskich tenisistek. Jelena Janković jeszcze nie straciła w turnieju seta, a w poniedziałek pewnie wygrała z Soraną Cirsteą 6:0, 6:4. Było to drugie zwycięstwo Serbki z Rumunką, w ich czwartek konfrontacji.

Jestem bardzo szczęśliwa z bycia tutaj znowu w ćwierćfinale, w Sony Open Tennis – przyznała Janković. – To dla mnie wspaniałe zwycięstwo. Uważam, że zagrałam całkiem nieźle, szczególnie w pierwszym secie. Myślę, że Sorana również zagrała dobrze, ale ja byłam w stanie odpowiadać na jej zagrania i przejąć kontrolę.

Rywalką Jeleny Janković w ćwierćfinale będzie Roberta Vinci. Włoszka przegrywała w trzeci secie pojedynku z Alize Cornet 0:3, ale ostatecznie wygrała w całym spotkaniu 2:6, 6:4, 6:4.

""

Czwarta runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Sloane Stephens (USA, 16) 4:6, 6:2, 6:0
Serena Williams (USA, 1) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 13) 2:6, 6:4, 6:2
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Klara Zakopalova (Czechy, 21)
Na Li (Chiny, 5) – Garbine Muguruza (Hiszpania, WC) 7:6(6), 6:2
Sara Errani (Włochy, 8) – Ana Ivanović (Serbia, 12) 1:6, 6:4, 6:2
Roberta Vinci (Włochy, 15) – Alize Cornet (Francja, 32) 2:6, 6:4, 6:4
Jelena Janković (Serbia, 22) – Sorana Cirstea (Rumunia, 28) 6:0, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia, 30) – Ajla Tomljanović (Chorwacja, WC) 6:7(6), 6:4, 6:3

Druga runda debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – T. Babos, M. Minella (Węgry, Luksemurg) 5:7, 6:4, 10-4
B. Mattek-Sands, S. Mirza (USA, Indie, 7) – J. Gajdosova, S. Lisicki (Australia, Niemcy) 6:1, 3:6, 10-7
S. Kuzniecowa, F. Pennetta (Rosja, Włochy, WC) – S.W. Hsieh, S. Peng (Tajwan, Chiny) 6:2, 6:2