Miami: kolejna faworytka żegna się z turniejem!

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Na trzeciej rundzie rywalizację w Miami niespodziewanie zakończyła Angelique Kerber, która musiała dziś uznać wyższość Sorany Cirstei. W dalszej fazie tenisowej imprezy na Florydzie są także Alize Cornet i Jelena Janković.

Reprezentantka Niemiec w dwóch krótkich setach uległa Soranie Cirstei, a cały mecz trwał zaledwie godzinę z minutowym okładem. Początek spotkania wyglądał jednak bardzo obiecująco dla mającej polskie korzenie faworytki. 25-latka z Bremy prowadziła w partii otwarcia już trzy do jednego, ale od tego czasu do końca meczu wygrała tylko symbolicznego gema.

Półfinalistka zeszłorocznego Wimbledonu w drugim secie nie była w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki ze swoją niżej notowaną rywalką. Rozstawiona w turnieju z numerem sześć Kerber w przekroju całego spotkania została przełamana aż pięciokrotnie, przy zaledwie jednym zdobytym breaku. Dość powiedzieć, że zawodniczki podczas ostatniej partii walczyły na korcie zaledwie dwadzieścia dwie minuty.

Przypomnijmy, że tenisistka z Bukaresztu swoją przygodę z tegoroczną imprezą w Miami rozpoczęła w drugiej rundzie, pokonując po zaciętym boju Hiszpankę Silvię Soler-Espinosę.

W ślady Kerber niespodziewanie poszła także Nadia Petrowa. Rosjanka w pierwszym secie przegrywała już 2:4, ale ostatecznie doprowadziła do tie breaka, który zakończył się korzystnym wynikiem dla Jeleny Janković. Dogrywka w partii otwarcia padła łupem Serbki dopiero po szesnastu punktowanych akcjach. W następnej odsłonie meczu zanosiło się przez moment na powtórkę z rozrywki, ale tym razem była liderka rankingu WTA nie potrzebowała już siódmego gema, zwyciężając z Rosjanką 6:4.

Swoich kibiców nie zawiodła z kolei Alize Cornet. Francuzka po triumfie nad utalentowaną Laurą Robson do swojego rozkładu dodała Lauren Davis. Amerykanka potwierdziła jednak duże możliwości, wysoko zawieszając swojej przeciwniczce poprzeczkę. Zawodniczka „Trójkolorowych” wykazała się za to lepszą kondycją fizyczną, po trzech setach awansując do 1/8 finału (2:6, 6:3, 6:2).