Miami: Kvitova i Wozniacki za burtą!

Petra Kvitova oraz Caroline Wozniacki niespodziewanie na trzeciej rundzie zakończyły rywalizację w Miami. Czeszka przegrała z Kirsten Flipkens 0:6, 6:4, 1:6, a Dunka z Garbine Muguruzą 2:6, 4:6.

W trudnych warunkach atmosferycznych (wysoka temperatura i silne porywy wiatru) faworytki miały dziś ogromne problemy. Agnieszka Radwańska zdołała wyjść opresji, ale sztuka ta nie powiodła się z dwóm innym zawodniczkom z czołowej dziesiątki rankingu.

Spotkanie Kvitovej z Flipkens miało bardzo dziwny przebieg. W pierwszym secie Belgijka wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie i wygrała partię „na sucho”. W drugim secie leworęczna Czeszka skutecznie pilnowała swoje podania i dzięki jednemu breakowi, wygrała 6:4.

Po dwóch setach, ze względu na wysoką temperaturę, mecz na kilkanaście minut przerwano. W decydującej partii znowu znacznie skuteczniejsza okazała się Belgijka, która wygrała cały mecz w równo półtorej godziny.

W czwartej rundzie Kirsten Flipkens zagra z 242. w rankingu Ajlą Tomljanović. W pojedynku dwóch tenisistek z „dzikimi kratami” Chorwatka wygrała z Andreą Petkovic 7:6(4), 6:2. Zwyciężczyni meczu pomiędzy Flipkens a Tomljanović zagra w ćwierćfinale z Radwańską lub Stephens.

Znakomity użytek z „dzikiej karty” robi Garbine Muguruza. 19-letnia Hiszpanka w drugiej rundzie pokonała Anastazję Pawliuczenkową, zaś dziś wygrała z Caroline Wozniacki 6:2, 6:4. Hiszpanka wykorzystała cztery z ośmiu okazji na przełamanie i tylko raz straciła swój serwis.

Trzecia runda singla:
Kirsten Flipkens (Belgia, 30) – Petra Kvitova (Czechy, 7) 6:0, 4:6, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, WC) – Caroline Wozniacki (Dania, 9) 6:2, 6:4
Ajla Tomljanović (Chorwacja, WC) – Andrea Petkovic (Niemcy, WC) 0:6, 6:4, 7:6(1)