Indian Wells: niespodziewane zwycięstwo 20-letniej Hiszpanki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Bez sensacji przebiegł piąty dzień rywalizacji kobiet w Indian Wells. O niespodziance można mówić w kontekście porażki Roberty Vinci z Larą Arruabareną-Vecino. Niełatwo w niedzielę miały również Maria Szarapowa oraz Petra Kvitova.

Vinci w konfrontacji z 20-letnią Hiszpanką była zdecydowaną faworytką. 71 miejsc różnicy w rankingu na korzyść Włoszki okazało się jednak nie mieć żadnego znaczenia. Początek meczu był jeszcze pod dyktando faworytki. Vinci pierwszą partię wygrała w 27 minut 6:2.

W dwóch kolejnych odsłonach Arruabarena-Vecino od stanu 4:4 wygrywała jednak po dwa ostatnie gemy. Mecz trwał godzinę oraz 43 minuty.

Dla młodej Hiszpanki jest to debiutancki występ w Indian Wells. Teraz o awans do ćwierćfinału zagra z turniejową „dwójką” – Marią Szarapową.

Rosjanka uporała się dziś z inną zawodniczką hiszpańską – Carlą Suarez Navarro 7:5, 6:3. W obu partiach tenisistka z Katalonii prowadziła (odpowiednio 5:4 i 3:2), ale niespodzianki nie zdołała sprawić.

Było ciężko, ona jest trudną rywalką. Stać ją na naprawdę dobry tenis – komplementowała Hiszpankę Szarapowa. – Jest kilka rzeczy, które chciałabym poprawić w swojej grze. Jestem jednak zadowolona, że zdołałam przejść dalej, chociaż nie był to mój najlepszy dzień.

Sporo nad zwycięstwem napracować się musiała również Petra Kvitova. Czeszka wygrała z Lesią Curenko 6:2, 7:6(5), odnotowując siódmy wygrany mecz z rzędu.

Zaczęłam dzisiaj naprawdę nieźle. Wiedziałam co muszę robić i nie popełniałam zbyt wielu błędów – oceniła swój występ leworęczna Czeszka. – Pierwszy set był dla mnie bardzo udany, ale potem ona wróciła do gry, zaczęła grać bardziej agresywnie i zmuszać mnie do błędów. Była naprawdę bardzo mocna w drugim secie.

Niespodziewanie trudną przeprawę miała Maria Kirilenko, która przez dwie godziny i 44 minuty, rywalizowała z amerykańską kwalifikantką Mallory Burdette. Rosjanka zdołała wygrać 6:3, 4:6, 6:2 i tym samym to ona będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w czwartej rundzie BNP Paribas Open.

""

Trzecia runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Sorana Cirstea (Rumunia, 27) 6:7(3), 6:3, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 25) 7:5, 6:3
Petra Kvitova (Czechy, 5) – Lesia Curenko (Ukraina, Q) 6:2, 7:6(5)
Sara Errani (Włochy, 6) – Johanna Larsson (Szwecja) 6:3, 6:1
Marion Bartoli (Francja, 9) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:4, 6:3
Klara Zakopalova (Czechy, 19) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 12) 6:4, 7:5
Maria Kirilenko (Rosja, 13) – Mallory Burdette (USA, Q) 6:3, 4:6, 6:2
Lara Arruabarrena-Vecino (Hiszpania) – Roberta Vinci (Włochy, 14) 2:6, 6:4, 6:4

Druga runda debla:
N. Pietrowa, K. Srebotnik (Rosja, Słowenia, 3) – J. Janković, M. Lucić-Baroni (Serbia, Chorwacja) 6:2, 7:6(4)
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 4) – J. Goerges, J. Szwedowa (Niemcy, Kazachstan) 6:2, 7:6(4)
K. Date-Krumm, C. Dellacqua (Japonia, Australia) – L. Raymond, S. Stosur (USA, Australia) 6:1, 4:6, 10-6