Kuala Lumpur: sensacyjna porażka Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Od dużej sensacji rozpoczął się turnieju WTA w Kuala Lumpur. Rozstawiona z „jedynką” Caroline Wozniacki przegrała ze 186. w rankingu, chińską kwalifikantką Qiang Wang 6:2, 6:7(1), 1:6!

Początek meczu nie zapowiadał takiej niespodzianki. W pierwszym secie Wozniacki wykorzystała 3 z 4 okazji na przełamanie, raz straciła swoje podanie i wygrała 6:2. W drugiej partii doszło do tie breaka, w którym Dunka zdołała ugrać tylko jeden punkt.

W decydującym secie karty rozdawała 21-letnia Chinka, która skutecznie utrzymywała swój serwis, dwa razy przełamując utytułowaną rywalkę, triumfowała 6:2, 6:7(1), 6:1.

Dla Caroline Wozniacki to drugi przegrany mecz z zawodniczką z drugiej setki rankingu w tym roku (na początku stycznia przegrała ze 103. na świecie Ksenią Pierwiak). Z niżej notowaną rywalką niż Chinka, Wozniacki przegrała po raz ostatni w styczniu 2009 roku (w trzeciej rundzie Australian Open ze 187. Jeleną Dokić).

Dzisiejszy dzień okazał się również bardzo udany dla trzech pozostałych kwalifikantek. Do drugiej rundy awansowały dwie reprezentantki Tajlandii – Nudnida Luangnam oraz Luksika Kumkhum. Zwycięstwo odnotowała również 19 letnia Zarina Dijas (242 WTA), pokonując rozstawioną z numerem osiem Kristynę Pliskovą 6:7(5), 6:1, 7:5.

Qiang Wank (Chiny, Q) – Caroline Wozniacki (Dania, 1) 6:2, 6:7(1), 6:1
Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 3, WC) – Wiera Duszewina (Rosja) 2:6, 6:3, 7:6(6)
Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) – Kai-Chen Chang (Tajwan) 6:1, 6:3
Ying-Ying Duan (Chiny) – Marta Sirotkina (Rosja) 6:3, 4:6, 7:6(12)
Shuai Zhang (Chiny) – Aslinaan Ping Chua (Malezja, WC) 6:0, 6:1

Pierwsza runda debla:
M. Domachowska, A. Rosolska (Polska) – S. Hsieh, S. Kao (Tajwan) 6:1, 6:1
S. Aoyama, K. Chang (Japonia, Tajwan, 2) – A. Brianti, A. Klepac (Włochy, Słowenia) 7:5, 6:7(5), 10-8
L. Kukhum, E. Sema (Tajlandia, Japonia) – L. Kiczenok, N. Kiczenok (Ukraina) 6:4, 7:6(5)
K. Pliskova, K. Pliskova (Czechy) – J. Bejhelzimer, O. Rogowska (Ukraina, Polska) 6:3, 6:4
I. Burjaczok. H. Chan (Ukraina, Tajwan, 3) – Y. Yusri, T. Selvarajoo (Malezja, WC) 6:1, 6:1
A. Amanmuradova, A. Rodionowa (Uzbekistan, Rosja) – M. Adamczak, V. Wongteanchai (Australia, Tajlandia) 6:3, 6:4