Pattaya: Cirstea i Kirilenko w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Maria Kirilenko i Sorana Cirstea, podobnie jak w poprzednim sezonie, zmierzą się w walce o finał turnieju WTA w Pattayi. W piątek obie w dwóch setach wygrały swoje mecze ćwierćfinałowe.

Najłatwiejszą drogę do najlepszej czwórki turnieju miała Sorana Cirstea. Rozstawiona z „czwórką” Słowenka jako jedyna z półfinalistek nie straciła jeszcze ani jednego seta. W swoim ostatnim meczu w ciągu zaledwie 56 minut pokonała Anastazję Sewastową, oddając Łotyszce zaledwie trzy gemy.

Na początku mecz był zacięty, ale gdy przełamałam ją na 4:3 zaczęłam grać lepiej – mówiła Cirstea. – Bardzo się cieszę z tego, jak gram w całym turnieju. Lubię ten turniej. To jedna z przyczyn mojej dobrej gry.

O finał Cirstea zagra z Marią Kirilenko. Przed rokiem tenisistki te spotkały się w identycznych okolicznościach i wówczas po długim trzysetowym spotkaniu zwyciężyła Rosjanka. Teraz wcale nie musi być faworytką. Zwłaszcza że w tym sezonie w Pattayi nie gra rewelacyjnie. W drugiej rundzie straciła seta z Luksiką Kumkhum, a w piątkowym ćwierćfinale męczyła się ze swoją rodaczką Jeleną Wiesniną. W tie breaku pierwszej partii obroniła dwie piłki setowe, by ostatecznie zwyciężyć 7:6(6), 6:3.

W drugim półfinale spotkają się Sabine Lisicki i Nina Braczikowa. Niemka pokonała 5:7, 6:3, 6:2 Marinę Erakovic i po raz pierwszy od 2011 roku awansowała do najlepszej czwórki imprezy WTA. Spotka się w nim z debiutującą na tym szczeblu rozgrywek Niną Braczikową. Rosjanka wyeliminowała rewelację tygodnia, Ayumi Moritę. Młoda Japonka, która wcześniej pokonała Anę Ivanović, dzielnie walczyła tylko w drugim secie. Pierwszą i trzecią odsłonę przegrała gladko, zdobywając w nich tylko po jednym gemie.

Ćwierćfinały singla:
Maria Kirilenko (Rosja, 2) – Jelena Wiesnina (Rosja, 7) 7:6(6), 6:3
Sorana Cirstea (Rumunia, 4) – Anastasija Sevastova (Łotwa, Q) 6:3, 6:0
Sabine Lisicki (Niemcy, 5) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 5:7, 6:3, 6:2
Nina Bratczikowa (Rosja) – Ayumi Morita (Japonia) 6:1, 3:6, 6:1

Ćwierćfinały debla:
K.Date-Krumm, C.Dellacqua (Japonia, Australia) – K-C. Chang, V.King (Tajwan, USA, 1) 6:3, 6:3
B.Mattek-Sands, S.Peer (USA, Izrael, 4) – N.Bratczikowa, A.Klepac (Rosja, Słowenia) 6:3, 6:3
V.Wongteanchai, V.Wongteanchai (Tajlandia, WC) – I.Buriaczok, W.Sołowiewa (Ukraina, Rosja) 6:1, 6:1

Pierwsza runda debla:
A.Amanmuradova, A.Panowa (Uzbekistan, Rosja) – M.Erakovic, H.Watson (Nowa Zelandia, Wielka Brytania, 2) 6:2, 1:6, 10-1