Brisbane: sensacyjna porażka Wozniacki!

Rozstawiona z numerem osiem Caroline Wozniacki przegrała z Ksenią Pierwiak 6:2, 3:6, 6:7(1), w pierwszej rundzie turnieju w Brisbane. Tym samym to reprezentantka Kazachstanu będzie rywalką Urszuli Radwańskiej w walce o ćwierćfinał zawodów.

Wozniacki miała przed dzisiejszym meczem na koncie dwa zwycięstwa nad Pierwiak, aczkolwiek w obu przypadkach były to trzysetowe konfrontacje. W tym roku Dunka wygrała z reprezentantką Kazachstanu na korcie ziemnym w Madrycie 7:6(7), 3:6, 6:4.

W Brisbane tenisistki walczyły przez dwie godziny oraz 48 minut, a w całym spotkaniu miało miejsce aż czternaście breaków.

W trzecim secie Pierwiak prowadziła 5:3 i 30-15 przy własnym podaniu. Grająca bardzo agresywnie 21-letnia tenisistka z Kazachstanu popełniła jednak szereg niewymuszonych błędów i dała się doścignąć. Przy stanie 5:5 Wozniacki nie wykorzystała dwóch okazji na przełamanie. O końcowych losach spotkania zadecydował tie break, w którym leworęczna Pierwiak rozbiła byłą liderkę rankingu 7-1!

103. w rankingu Ksenia Pierwiak, która do turnieju głównego przedzierała się przez eliminacje, w drugiej rundzie zmierzy się z Urszulą Radwańską. Krakowianka w niedzielę wygrała w trzech setach z Tamirą Paszek.

Radwańska grała z Pierwiak czterokrotnie. Pierwsze dwa mecze wygrała reprezentantka Kazachstanu (oba miały miejsce w 2011 roku, a w jednym z nich nasza tenisistka skreczowała), ale w tym roku dwukrotnie górą była Polka.

Mecz Urszuli Radwańskiej z Ksenią Pierwiak odbędzie się w Nowy Rok i będzie czwartym pojedynkiem dnia na korcie numer jeden. Spotkania na tym obiekcie w Brisbane rozpoczynają się o godzinie 11 czasu lokalnego (2 w nocy w Polsce).

Ksenia Pierwiak (Kazachstan) – Caroline Wozniacki (Dania, 8) 2:6, 6:3, 7:6(1)

Sprawdzaj na bieżąco wszystkie dzisiejsze wyniki z Brisbane!