Sofia: Pietrowa rozgromiła Wozniacki

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Nadia Pietrowa pokonała Caroline Wozniacki 6:2, 6:1 w finale turnieju w Sofii i zdobyła trzynasty tytuł w karierze.

Rosjanka ma za sobą rewelacyjny tydzień, w trakcie którego w świetnym stylu rozprawiła się z grupowymi rywalkami (pokonała kolejno: Jie Zheang, Marię Kirilenko i Cwetanę Pironkową), a następnie uporała się w półfinale turnieju z Robertą Vinci. Na koniec w niespełna półtorej godziny rozbiła Caroline Wozniacki i sięgnęła po tytuł.

Pietrowa od początku finałowego starcia umiejętnie korzystała ze swoich najpotężniejszych broni – szybkiego serwisu i potężnych uderzeń z głębi kortu. Wozniacki, która preferuje defensywny styl gry, nie potrafiła przeciwstawić się sile rywalki, wskutek czego praktycznie przez cały mecz znajdowała się w odwrocie.

Pierwszą partię Rosjanka wygrała 6:2, choć zawziętość Dunki sprawiła, że ta część gry trwała blisko godzinę. W drugiej secie przewaga Pietrowej była już niepodważalna. W efekcie po godzinie i 28 minutach gry zwyciężyła 6:2, 6:1.

Rosjanka zdobyła trzynasty tytuł w karierze, a trzeci w tym roku – wcześniej zwyciężała w holenderskim 's-Hertogenbosch i Tokio. W finale turnieju w stolicy Japonii pokonała Agnieszkę Radwańską.