Sofia: trzecia wygrana i awans Wozniacki

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki odniosła trzecie zwycięstwo w turnieju w Sofii, pokonując po bardzo wyrównanym meczu Danielę Hantuchovą 3:6, 7:6(4), 6:4. Dunka z pierwszego miejsca w grupie B awansowała do półfinału zawodów.

Najwyżej rozstawiona zawodniczka w turnieju dwa pierwsze spotkania wygrała bardzo przekonująco, ale w ostatnim grupowym pojedynku musiała się zdrowo namęczyć, bo odnieść triumf. Wozniacki, która walczy o powrót do czołowej dziesiątki rankingu WTA Tour (musi dotrzeć do finału, by tak się stało), stoczyła blisko trzygodzinny bój z Hantuchovą.

Słowaczka była niezwykle bliska wygranej – po wygraniu pierwszego seta w drugim prowadziła 6:5. Była liderka światowego rankingu wykazała się jednak dużą odpornością i najpierw zdołał doprowadzić do tiebreaka, a następnie – do trzeciej partii. A w niej okazała się minimalnie lepsza od Hantuchovej, dzięki czemu po dwóch godzinach i 45 minutach walki zwyciężyła 3:6, 7:6(4), 6:4.

Jestem bardzo zawiedziona, ponieważ miałam tak wiele szans i mecz był w moich rękach – powiedziała po spotkaniu niepocieszona Słowaczka, która doznała drugiej porażki, przesądzającej o jej odpadnięciu z turnieju. – To było świetnie spotkanie, obie walczyłyśmy bardzo zażarcie, ale czasem trzeba pogodzić się z tym, że choć grasz najlepiej, jak potrafisz, i próbujesz wszystkiego, końcowy rezultat może nie być po twojej myśli – dodała.

Drugie miejsce w grupie B wywalczyła Roberta Vinci. Rozstawiona z czwartym numerem Włoszka w 53 minuty rozbiła Su-Wei Hsieh.

Dzisiejszy mecz był szybki i nieco dziwny, ponieważ moja rywalka nie grała dzisiaj dobrze, szczególnie w pierwszym secie – powiedziała po spotkaniu Włoszka. – W drugim secie zagrała lepiej, ale ja wciąż radziłam sobie dobrze i byłą skoncentrowana. Jestem zadowolona ze swojego występu i z awansu do półfinału w Sofii – podsumowała Vinci.

Niezwykle długi był pojedynek Rosjanek – Marii Pietrowej i Marii Kirilenko. Zawodniczki walczące w grupie A stoczyły trwający dwie godziny i 48 minut bój, z którego górą ostatecznie wyszła ta pierwsza. Pietrowa zwyciężyła 3:6, 7:6(4), 6:3. Doskonale zaprezentowała się zwłaszcza w końcówce spotkanie – wygrała 16 z 20 ostatnich punktów.

Jutro Pietrowa zmierzy się z Cwetaną Pironkową o pierwsze miejsce w grupie A.

Grupa A:
Nadia Pietrowa (Rosja, 2) – Maria Kirilenko (Rosja, 3) 3:6, 7:6(4), 6:3

Grupa B:
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 7) 3:6, 7:6(4), 6:4
Roberta Vinci (Włochy, 4) – Su-Wei Hsieh (Tajwan, 5) 6:1, 6:2