Stambuł: Serena Williams bezkonkurencyjna

Serena Williams w znakomitym stylu wygrała z Marią Szarapową 6:4, 6:3 i została triumfatorką turnieju WTA Championships w Stambule. To trzeci tytuł Amerykanki w tej imprezie.

Williams nie pozostawiła złudzeń kto jest aktualnie najlepszą tenisistką na świecie. 31-letnia Amerykanka wygrała zawody w Stambule bez straty seta, pokonując między innymi liderkę (w fazie grupowej) oraz wiceliderkę (w finale) rankingu WTA.

Mistrzyni piętnastu turniejów wielkoszlemowych rozegrała dzisiejsze spotkanie „po profesorsku”. W całym spotkaniu Williams nie dopuściła Rosjanki do chociażby jednej okazji na przełamanie, odnotowując jedenaście asów. Szarapowa, która wcale nie grała dzisiaj źle, trzykrotnie skapitulowała przy swoim serwisie.

W pierwszym secie Rosjanka została przełamana w piątym gemie. Williams przy stanie 5:4 i 40-0 nie wykorzystała dwóch setboli (przy pierwszym popełniła podwójny błąd), ale następnie popisała się asem. W drugim secie Szarapowa została przełamana w pierwszym i ostatnim (dziewiątym) gemie. Amerykanka zakończyła mecz kończącym returnem. Spotkanie trwało godzinę oraz 29 minut.

Dla Sereny Williams to trzeci w karierze tytuł w WTA Championships. Wcześniej Amerykanka triumfowała w tej imprezie w 2009 (wygrany finał z Venus Williams) i 2001 roku (wygrany finał walkowerem z Lindsay Davenport). Za triumf w Stambule Amerykanka zainkasuje 1 750 000 dolarów. Szarapowa wzbogaci się zaś o 890 000 dolarów.