Stambuł: Szarapowa drugą finalistką

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Nie było wielkiej bitwy w drugim półfinale turnieju mistrzyń w Stambule. Nie w pełni dysponowana Wiktoria Azarenka nie nawiązała z Marią Szarapową wyrównanej walki, przegrywając 4:6, 2:6.

Ci, którzy liczyli na wielkie emocje i długi tenisowy spektakl, mocno się zawiedli. Pojedynek Marii Szarapowej z Wiktorią Azarenką tylko w pierwszej części był w miarę wyrównany i dawał nadzieje na ładny mecz. Rosjanka już w trzecim gemie zdobyła przełamanie. I mimo że chwilę potem rywalka odrobiła stratę, to w następnym gemie Szarapowa znów miała przewagę breaka. Tym razem już jej nie oddała, doprowadzając seta do końca.

Drugi set w ogóle nie miał historii. Azarenka ledwo biegała, trzymając się co chwila za lewe udo, co z kolei z pewnością było efektem trudów tego turnieju, a może i całego sezonu. Zmęczona Białorusinka nie była w stanie nawiązać walki ze znakomicie dysponowaną Szarapową. Rosjanka grała rozważnie, wykorzystując niedyspozycję rywalki, a ponadto grała naprawdę bardzo dobrze, więc nawet w pełni sprawna Azarenka miałaby z nią dziś kłopoty. Białorusinkę stać było na wygranie dwóch gemów i po półtorej godziny Szarapowa mogła się cieszyć z awansu do finału, w którym jutro zagra z Sereną Williams.