Stambuł: Radwańska wygrywa horror i jest w półfinale!

Agnieszka Radwańska, po heroicznym boju, wygrała z Sarą Errani 6:7(6), 7:5, 6:4 i po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale WTA Championships. Polka w sobotę zmierzy się z Sereną Williams.

Po wtorkowym ponad trzygodzinnym pojedynku, dziś Agnieszka Radwańska rozegrała kolejną epicką batalię, ale co najważniejsze tym razem wygraną! Spotkanie miała niezwykle dramatyczny przebieg, który trudno opisać słowami. Obie tenisistki włożyły w ten pojedynek nieprawdopodobną ilość energii, gdyż miało miejsce mnóstwo długi wymian.

W decydującym secie Radwańska prowadziła 5:2, Errani zdołała zapisać na swoje konto dwa kolejne gemy. Polka serwując w dziesiątym gemie przegrywała 15-30, ale zdołała wygrać trzy kolejne punkty i mogła się cieszyć z jakże cennego triumfu.

Poniżej relacja tekstowa ze spotkania Agnieszki Radwańskiej z Sarą Errani, a jeszcze dziś na naszej stronie opublikujemy wypowiedzi pomeczowe Polki.

6:4 JEST ZWYCIĘSTWO!!!! JEST PÓŁFINAŁ! Radwańska od stanu 15-30 wygrywa trzy kolejne piłki i wygrywa ten heroiczny bój w trzy godziny i 29 minut!!!!
5:4
Errani po raz pierwszy w secie utrzymuje podanie. Od stanu 0:30 Włoszka wygrała cztery kolejne punkty. Teraz czas, aby Polka utrzymała swój serwis…
5:3
 Horror trwa dalej. Radwańska odnotowała dwa asy, ale były to jedyne punkty wygrane przez nią w gemie. Wciąż tylko jeden wygrany gem w tym secie przez tenisistkę serwującą.
5:2
Mordercza walka, niesamowita determinacja obu tenisistek. Errani wciąz nie jest w stanie utrzymać swojego podania w tym secie. Radwańska wykorzystuje drugiego break pointa (po efektownej ekcji, zakończonej wolejem) i będzie serwować na wygranie meczu!
4:2
Ależ one są zmęczone, a tu jeszcze tyle walki przed nimi. Piękny punkt na koniec gema dla Errani. Włoszka walczy do końca, ten mecz może jeszcze trochę potrwać.
4:1
Kolejna dawka morderczych wymian z głębi kortu. Errani nie wykorzystała dwóch okazji na wygranie gema. Polka wykorzystując pierwszego break pointa
 (pomogła w tym nieco Włoszka).
3:1
Poważne ostrzeżnie dla Polki, że ten mecz jeszcze nie jest wygrany. Kolejny długi gem, z licznymi wymianami. Polka nie wykorzystała dwóch okazji na skończenie gema, zaś Errani wykorzystała drugiego break pointa.
3:0
Cudowna seria Agnieszki trwa!!!
 Polka od stanu 30-30 wygrała dwie kolejne piłki, kończąc gema świetnym smeczem. Szósty gem z rzędu dla Polki!
2:0
piąty gem z rzędu dla Radwańskiej i półfinał coraz bliżej! Łatwo nie było, znowu kilka nerwowych momentów, ale ostatecznie krakowianka wykorzystała czwartą okazję na skończenie gema. Przy ostatniej piłce Włoszka podarowała naszej tenisistce prosty bład z forhendu.
1:0
Errani przerwała serię przegranych piłek (zakończoną na trzynastu), ale nie zakończyła serii przegranych gemów. Radwańska zaczyna decydującą partię od wywalczonego przełamania (do 30)!

Za nami dwie godziny i 22 minuty rywalizacji. Agnieszka pokazała w tym secie niezwykły hart ducha, a przede wszystkim zimną krew w końcówce, czego wyraźnie zabrakło Errani. Dwanaście wygranych piłek z rzędu na koniec seta jest najbardziej wymowne.

7:5 Set dla Agnieszki Radwańskiej!!! Fenomenalna końcówka Polki, która trzeci gem z rzędu wygrywa na czysto (co daje dwanaście wygranych piłek z rzędu). Tak trzymaj Isia!!!
6:5
Cóż za determinacja ze strony Radwańskiej. Polka, pomimo ewidentnego zmęczenia, biega do wszystkiego. Drugi z rzędu gem wygrany przez krakowiankę do zera i za chwilę będzie serwować na wygranie seta – trzymamy kciuki!!!
5:5
Agnieszka pozostaje w grze!
 Polka bez straty punktu utrzymuje własne podanie, w czym mocno pomogło pierwszego podanie (as i dwa wygrywające serwisy).
4:5
 Kolejny niezwykle zacięty gem (ponad trzynastominutowy – najdłuższy w meczu!), z długimi wymianami. Radwańska nie wykorzystała czterech break pointów (jednego miała już niemal wygranego), Errani wykorzystała czwartą piłkę gemową. Za moment krakowianka będzie serwować, aby pozostać w meczu
4:4 Co za szkoda tego gema. Radwańska miała dwie piłki gemowe, ale niestety w obu przypadkach zabrakło precyzji. To nie jest ta Agnieszka z meczu z Szarapową, ale losy tego spotkania wciąż są otwarte.

4:3
Trzeci break w secie dla Polki. Errani miała piłkę gemową, ale trzy kolejne punkty wygrała krakowianka. Na koniec cudowny kros z bekhendu Agnieszki. Teraz kluczowe będzie utrzymać serwis!
3:3
Niestety Polce nie udało się odskoczyć. Jesteśmy świadkami ciągłej zmiany nastrojów na korcie – głównie za sprawą Agnieszki, która gra w tej partii bardzo nierówno.
3:2
Dobra passa Radwańskiej trwa! Krakowianka gra zdecydowanie bardziej agresywnie, co przynosi doskonałe efety. Tak trzymaj Isia!
2:2
Bardzo dobry gem dla Polki, która przegrała w nim tylko jedną piłkę. Ważne też, że krakowianka szybko wygrywała punkty.
1:2
Brawo Agnieszka!
 Polka zebrała się w sobie i odnotowuje re-breaka na czysto. Oby był to moment przełomowy w tym spotkaniu!
0:2
W tej chwili wygląda to już naprawdę źle. Agnieszce brak sił, problemy z pracą na nogach. Krakowianka przy swoim podaniu wygrała tylko jedną piłkę.
0:1
Mało optymistyczny początek. Errani wygrywa swojego gema serwisowego do 15. Na koniec prosty błąd Polki.

Po pierwszym secie podstawowe pytanie brzmi czy Agnieszce starczy sił na walkę w dwóch kolejnych partiach? Liczymy, że tak!

TB 6-8 Super długa wymiana, tym razem taśma nieco pomogła Włoszce. Pierwszy set kończy się po 73 minutach. Bardzo trudna sytuacja Radwańskiej.
TB 6-7 Radwańska pakuje piłkę w siatkę. Trzeci setbol dla Errani.
TB 6-6 bardzo długa wymiana, piłka znowu tańczy na taśmie, ale tym razem przechodzi na stronę Włoszki! Drugi setbol obroniony!
TB 5-6 przy pierwszym setbolu Włoszka popełnia podwójny błąd!
TB 4-6
piłka zatańczyła na taśmie i pozostała po stronie Polki
TB 4-5 doskonały kros ze strony Rarwańskiej!
TB 3-5 tym razem po długiej wymianie Agnieszka pakuje piłkę w siatkę. Polka znów trochę zbyt pasywnie.
TB 3-4 kolejna długa wymiana, ale tym razem zakończona błędem Errani
TB 2-4 w końcu inicjatywa po stronie Polki i jest wygrany punkt
TB 1-4 świetny return Errani i robi się coraz trudnieszja sytuacja
TB 1-3 długa wymiana, zakończona wygrywającym bekhendem przez Errani.
TB 1-2 return wyrzucony na aut przez Agnieszkę.
TB 1-1 udana ofensywna akcja Włoszki
TB 1-0 Agnieszka wygrywa pierwszy punkt przy swoim podaniu
6:6
Errani presję wytrzymała i doprowadza do tie breaka. Co ciekawe zarówno dla Polki, jak i Włoszki będzie to pierwszy tie break w tym turnieju.
6:5
Wyjątkowo dobry okres gry w wykonaniku Agnieszki. Gem wygrany na czysto, a na koniec bardzo efektowny bekhedn po linii. Za chwilę Errani będzie serwowała pod dużą presją.

5:5
Radwańska zagrała znacznie bardziej agresywnie niż w poprzednich gemach, co zaowocowała odrobieniem straty przełamania! Włoszka przy swoim podaniu wygrała tylko jeden punkt (a dokładnie rzecz biorąc Polka go przegrała). Tenisistki grają już 52 minuty.
4:5
drurgie przełamanie zapisujemy na konto Włoszki.
 Radwańska miała piłkę gemową, ale szansy nie wykorzystała. Na koniec prosty błąd Polki. Czyżby pierwsze oznaki zmęczenia?
4:4
Errani obroniła break pointa, a na koniec mieliśmy jedną z najpiękniejszych wymian w tym meczu! Oglądamy bardzo dobry spektakl, obfitujący w długie wymiany, co obecnie w kobiecym tenisie nie zdarza się zbyt często. Set wchodzi w decydującą fazę.
4:3
trzeci kolejny wygrany gem przez Radwańską. Krakowianka przegrała w nim dwa punkt. Zaczyna wyglądać to coraz bardziej optymistycznie, cieszy przede wszystkim nieco odważniejsza gra Polki.
3:3
straty odrobione. Agnieszka wygrywa gema na czysto. Pierwszy wyraźnie słabszy moment Włoszki, która popełniła trzy stosunkowo proste błędy.
2:3
Agnieszka wygrywa swoje podanie do 30. Na koniec bardzo dobra akcja ofensywna Polki, zakończona pewnym smeczem.
1:3
kolejny dobry gem Włoszki, która jest świetnie nastawiona mentalnie do tego pojedynku. Polka gra zdecydowanie zbyt pasywanie, a na koniec gema nie pomógł nawet bardzo dobry skrót krakowianki.
1:2
mamy pierwsze przełamanie w meczu. Radwańska wygrała dwie pierwszy piłki (drugą po cudownej akcji przy siatce), ale niestety następnie pojawiały się błędy, a na koniec bekhend posłany w pół siatki.
1:1
sporo dobrego tenisa. Od początku widać, że mecz ten będzie miał zupełnie inny przebieg niż spotkanie Polki z Kvitovą, czy Szarapową, co zresztą nie jest żadnym zaskoczeniem. Nie ma tu siłowych rozwiązań, ale jest dużo precyzyjnej i technicznej gry. Mieliśmy rywalizację na przewagi, ale krakowianka nie doprowadziła do ani jednego break pointa, zaś Errani wykorzystała piątą okazję na wygranie gema.
1:0
i podobnie jak w dwóch poprzednich swoich meczach Radwańska utrzymuje serwis na początek

17:38 spotkanie, podobnie jak dwa poprzednie, rozpoczyna Agnieszka.
17:35
trwa rozgrzewka, czy zobaczymy w dzisiajszym meczu takie akcje?
17:30

za nami już pierwszy dzisiejszym mecz w Stambule. Maria Szarapowa rozbiła Samanthę Stosur (6:0, 6:3) i z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację w grupie białej. W jutrzejszym półfinale Rosjanka zagra z Wiktorią Azarenką lub Na Li (bezpośredni mecz tych tenisistek odbędzie sie po spotkaniu Radwańskiej i Errani)