Stambuł: Williams przypieczętowała awans

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto:

Z kompletem zwycięstw do półfinału mistrzostw WTA awansowała Serena Williams. W ostatnim grupowym pojedynku Amerykanka pokonała Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:4.

Nie ma mocnych na Serenę Williams. Nawet znajdująca się ostatnio w dobrej dyspozycji liderka rankingu nie była w stanie jej zatrzymać. Ba, nie była w stanie wygrać seta. W pierwszej partii przez długi czas obie tenisistki utrzymywały własne podania. Amerykanka bardzo dobrze serwowała, wygrywając 15 z 20 akcji po pierwszym podaniu. W ósmym gemie przełamała Białorusinkę, ale chwilę później zamiast dokończyć dzieła… przegrała serwis. Gdy wydawało się, że wszystko znów się wyrównało, Williams zdobyła jeszcze jednego breaka i wygrała 6:4. Azarenka po raz kolejny pokazała, że nie potrafi opanować nerwów, ciskając kilkakrotnie rakietą o kort a potem o ławeczkę.

Drugą partię Białorusinka zaczęła dużo lepiej niż rywalka. Uspokojna i pewna swego Amerykanka popełniała więcej błędów, co pozwoliło rozwinąć skrzydła Azarence. Liderka rankingu objęła prowadzenie 3:0 z dwoma przełamaniami, ale właśnie wtedy Williams się obudziła. I to do tego stopnia, że cztery kolejny gemy padły jej łupem. Białorusinkę stać było już tylko na utrzymywanie kolejnego własnego podania. W końcówce powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Przy stanie 4:5 Azarenka nie wytrzymała i ponownie została przełamana, przegrywając cały mecz.

Williams jest już pewna awansu z pierwszego miejsca w grupie. Jutro w ostatnim meczu grupy czerwonej Wiktoria Azarenka zagra z Na Li. Zwyciężczyni awansuje do półfinału, pokonana pożegna się z turniejem.