Stambuł: Radwańska wygrała z Kvitovą!

Agnieszka Radwańska znakomicie rozpoczęła zmagania w WTA Championships. W pierwszym spotkaniu Polka pokonała Petrę Kvitovą 6:3, 6:2.

Najlepsza polska tenisistka uczyniła ważny krok w kierunku pierwszego w karierze awansu do półfinału turnieju mistrzyń.

Radwańska wykorzystała dziś słabszą dyspozycję broniącej tytułu Kvitovej. Leworęczna Czeszka w całym meczu odnotowała aż 41 niewymuszonych błędów, przy zaledwie pięciu krakowianki.

Należy też podkreślić dobrą grę polskiej zawodniczki, która wyraźnie z każdym gemem pewniej czuła się na korcie i popisała się kilkoma efektownymi zagraniami, a także umiejętnie zachowywała się w defensywie.

Było to pierwsze zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej nad Petrą Kvitovą, w ich czwartej konfrontacji. Polka i Czeszka rywalizując w grupie „białej”, wraz z Marią Szarapową oraz Sarą Errani. Poniżej zapis relacji „live” z meczu inaugurującego turniej mistrzyń.

6:2 Agnieszka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk! Kvitova co prawda w efektowny sposób obroniła dwa meczbole, ale przy trzecim Polka popisała się asem (drugim w meczu)!!!
5:2
Błędów Kvitovej ciąg dalszy. Czeszka cały czas nie jest w stanie utrzymać swojego podania w secie. Agnieszka bardzo dobrze sobie radzi w defensywie. Petra po drugim podaniu nie wygrała w tej partii ani jednej piłki, przegrywając dziewięc takich punktów.
4:2
Niestety Agnieszka nie poszła za ciosem i gładko przegrała własne podanie, wygrywając w gemie tylko jeden punkt. Łada akcja Petry na koniec, zakończona pewnym smeczem.
4:1
Efektownie wygrywane punkty przez Agnieszkę (wspniały stop wolej) i kolejne błędy Kvitovej.Czeszka przy 15-40 obroniła break pointa, ale przy kolejnym popełniła podwójny błąd. Kvitova wciąż bez wygranego podania w drugim secie.
3:1
Agnieszka coraz lepiej czuje się na korcie. Polka wygrywa własne podanie na czysto, odnotowując m.in. jednego asa i odskakując na dwa gemy przewagi.
2:1
Zatrważająco słaba gra Kvitovej. Czeszka przy prowadzeni 30-15 popełniła dwa podwójnej błędy. Radwańska nie wykorzystała pierwszego break pointa w gemie, ale od stanu równowagi Kvitova odnotowała dwa kolejne błędy. Jak na razie mamy trzy gemy w secie i trzy breaki. Miejmy nadzieję, że teraz Isia przerwie tą serię.
1:1
Niesety natychmiastowy re-break. Agnieszka przy 15-40 obroniła break pointa bardzo dobrym serwisem, ale przy kolejnym Kvitova skarciła słabe drugie podanie Polki.
1:0
Fatalne otwarcie seta przez Kvitovą. Czeszka przy swoim podaniu nie wygrała punktu, najpierw popełniła trzy błędy, a na koniec Radwańska przeprowadziła skuteczną akcję.

Pierwsza partia trwała 48 minut. Agnieszka Radwańska miała w niej dziesięć okazji na przełmanie, a wykorzystała dwie. Petra Kvitova z pewnością nie jest dziś najlepiej dysponowana, ale Isia również może jeszcze coś dołożyć do swojej gry.

6:3 SET DLA RADWAŃSKIEJ! Petra od 15-40 obroniła dwa setbole, ale nastęnie popełniła prosty błąd, a Isia skończyła partię wygrywającym serwisem. Oby tak dalej!
5:3 Jest drugi break dla Radwańskiej! Kvitova prowadziła 40-30 i miała świetną sposobność na skończenie gema, ale minimalnie wyrzuciła piłkę na aut. Przy break pointcie Czeszka ładuje piłkę w pół siatki.
4:3
Świetny gem w wykonaniu Polki. Agnieszka gra nieco bardziej agresywnie, już nie tylko przebija piłkę, ale stara się przejąć inicjatywę na korcie. Gem serwisowy wygrany przez krakowiankę do 15.
3:3
Leworęczna Czeszka ograniczyła błędy własne i niestety nie wygląda to w tej chwile najlepiej. Agnieszka dużo biega, wygrała dwa punkty w tym gemie (w tym jeden bardzo efektownym skrótem), ale to Petra rozdaje karty. Przed nami bardzo ważny gem.
3:2
Kvitova wyraźnie się wstrzeliła. Agnieszka przy swoim podaniu wygrała tylko jedną piłkę. Chyba już czas na nieco bardziej agresywną grę ze strony Polki. Ten mecz sam się na pewno nie wygra.
3:1
Znowu Kvitova od 0-40 obroniła trzy break pointy, a następnie jeszcze jednego. Kolejny gem grany na przewagi, ale tym razem Czeszka otwiera swoje konto punktowe. Pięć niewymuszonych błędów Kvitovej nie pomogło Isi w zdobyciu gema.
3:0
Agnieszka po grze na przewagi utrzymuje podanie. Polka obroniła jednego break pointa, wykorzystując trzecią okazję na wygranie gema. Kvitova jak na razie gra bardzo nierówno (już jedenaście niewymuszonych błędów).
2:0
robi się coraz lepiej. Petra obroniła cztery break pointy (w tym trzy od 0-40), ale przy piątym Agnieszka swoją firmową grą (skrót i lob) zmusiła rywalkę do błędu.
1:0 wymarzony początek Agnieszki. Polka utrzymuje własne podanie bez straty punktu. As i trzy wygrane punkty po drugim podaniu (po błędach Kvitovej).

16:10: tenisistki powoli kończą rozgrzewkę. Agnieszka tradycyjnie z plastrami na prawym barku.
16:07: dzisiaj takiej atmosfery jak podczas meczów koszyków w Sinan Erdem nie ma się co spodziewać, ale trybuny powoli się zapełniają.
16:03: tenisistki udzielają krótkich wywiadów przed wyjściem na kort. Jak zwykle w takiej sytuacji kurtuazyjne odpowiedzi. Obie zawodniczki uśmiechnięte i obiecujące, że dadzą z siebie wszystko.
15:58: w naszym dziale Multimedia każdego dnia nowe materiały ze Stambułu
15:55: tenisistki nie wyszły jeszcze na kort, więc macie czas by zapoznać się z zapowiedzią całego turnieju (tutaj)