Linz: Rosolska i Duszewina w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Wiera Duszewina oraz Alicja Rosolska wygrały z Rominą Oprandi i Andreą Petkovic 6:3, 4:6, 10-7, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Generali Ladies Linz.

Rosyjsko-polska para w turnieju halowym w Austrii, o puli nagród 220 tys. dolarów, została rozstawiona z numerem cztery.

W swoim pierwszym spotkaniu Duszewina i Rosolska potrzebowały godziny oraz 24 minut na odniesienie zwycięstwa. W tie breaku meczowym ponad połowa piłek (9 z 17) wygrana została przez parę odbierająca podanie. „Nasz” duet okazała się lepsza o jednego mini breaka.

W ćwierćfinale rywalkami Wiery Duszewiny i Alicji Rosolskiej będą Alexandra Cadantu i Waleria Sawinycz lub Daniela Hantuchova oraz Petra Martić.

Pierwsza runda debla:
W. Duszewina, A. Rosolska (Rosja, Polska, 4) – R. Oprandi, A. Petkovic (Szwajcaria, Niemcy) 6:3, 4:6, 10-7