Tokio: błyskawiczna porażka Urszuli Radwańskiej

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie zdołała sprawić kolejnej niespodzianki w turnieju w Tokio. W 3. rundzie Polka po zaledwie 48 minutach gry poległa z Angelique Kerber, przegrywając 1:6, 1:6.

Młodsza z sióstr Radwańskich sprawiła jedną z największych niespodzianek w turnieju, kiedy w 2. rundzie rozprawiła się z Aną Ivanović. Wydawało się, że krakowianka, która w rankingu WTA Tour zajmuje już 36. miejsce, postara się przynajmniej o nawiązanie walki z Kerber, ale pojedynek okazał się jednostronnym widowiskiem.

Polka już w gemie otwarcia oddała inicjatywę rywalce, tracąc 4 punkty z rzędu i przegrywając podanie, ale kilka minut później pokazała parę przyzwoitych uderzeń, dzięki czemu można było sądzić, że Kerber nie będzie miała łatwego zadania. Tego dnia leworęczna Niemka była jednak świetnie dysponowana. Radwańska wygrała 3. gema, ale 4 następne padły łupem faworytki, która po 27 minutach zakończył pierwszą partię.

Drugi set także zaczął się obiecująco dla Polki. Krakowianka bardzo przekonująco wygrała swoje podanie, doprowadzając do remisu 1:1, ale potem ponownie inicjatywa przeszła na stronę Niemki – tym razem jeszcze wyraźniej. Zrezygnowana Polka w pięciu ostatnich gemach ugrała zaledwie 2 punkty i po 48 minutach przegrała 1:6, 1:6.