Tokio: Urszula Radwańska wygrywa z Ivanović!

Urszula Radwańska odnotowała jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze. Polka wygrała z Aną Ivanović 3:6, 6:4, 6:2, gwarantując sobie występ w trzeciej rundzie turnieju w Tokio.

Młodsza z sióstr Radwańskich kontynuuje serię bardzo udanych występów. Po dwóch półfinałach turniejów mniejszej rangi, znakomicie rozpoczęła rywalizację w imprezie zaliczanej do prestiżowej kategorii „Premier 5”.

W pierwszej rundzie krakowianka bez większych problemów pokonała japońską kwalifikantka Kurumi Narę 6:2, 6:4, a dziś po trzysetowym boju okazała się lepsza od byłej liderki rankingu i aktualnie dwunastej tenisistki świata – Any Ivanović.

W pierwszym secie obie tenisistki dobrze serwowały. Radwańska miała nawet 70 procent trafionego pierwszego podania, ale Serbka wykorzystała jedyną w tej partii okazję na przełamanie, zaś Polka nie zdołała zapisać na swoje konto żadnego z trzech break pointów.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Ivanović odnotowała w nim siedem podwójnych błędów, zaś Radwańska cztery. Obie tenisistki miał po trzy break pointy, ale tym razem skuteczniejsza okazała się Polka, która wykorzystała wszystkie okazje, dwukrotnie tracąc własne podanie.

W pierwszym gemie decydującej partii Ivanović wywalczyła breaka, ale od tego momentu sześć z siedmiu kolejnych gemów wygrała Radwańska! Polka wykorzystała tym secie wszystkie trzy okazje na przełamanie, zaś Serbka zaledwie jedną z siedmiu okazji. Kluczowy był szczególnie gem piąty, w którym była liderka rankingu miała cztery szanse na odrobienie straty przełamania, a jednak krakowianka zdołała wyjść z opresji. Mecz trwał godzinę oraz pięćdziesiąt siedem minut.

O awans do ćwierćfinału Urszula Radwańska zagra z Angeliquą Kerber. Rozstawiona z numerem pięć Niemka pokonała Ayumi Mortię 6:3, 6:4.

Dziś czeka nas jeszcze jedna polsko-serbska konfrontacja. W ostatnim spotkaniu dnia na korcie centralnym Agnieszka Radwańska zagra z Jeleną Janković. Mecz ten powinien rozpocząć się pomiędzy godziną 11 a 12 (czasu w Polsce).

Urszula Radwańska (Polska) – Ana Ivanović (Serbia, 14) 3:6, 4:6, 6:2