Seul: pewny triumf i wyczekiwany tytuł Wozniacki

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki po ponad rocznej przerwie wygrała turniej WTA. 22-letnia Dunka była najlepsza w Seulu, gdzie w decydującym pojedynku nie dała żadnych szans Kai Kanepi, zwyciężając 6:1, 6:0.

Zarówno Wozniacki, jak i Kanepi, rozegrały długie, trzysetowe spotkania w półfinałach. Przed decydującym pojedynkiem siły lepiej zregenerowała słynąca z żelaznej kondycji Dunka. Najlepiej świadczy o tym przebieg finału, w którym była liderka rankingu WTA wyraźnie zdystansowała wracającą do rozgrywek po kontuzji Estonkę.

Wczoraj był dla mnie trudny mecz, ale finał to finał i dałam z siebie wszystko, żeby wygrać – mówiła Wozniacki. – Dzisiaj dobrze przechodziłam z obrony do ataku i z ataku do obrony. To w zasadzie moja siła – dodała Dunka.

Wozniacki tego dnia faktycznie była poza zasięgiem Kai Kanepi. Dość powiedzieć, że 27-letnia Estonka zdołała wyszarpać tylko jednego gema, którego zdobyła w początkowej fazie pierwszego seta. Dunka świetnie serwowała, po pierwszym podaniu straciła zaledwie jeden punkt i triumfowała po zaledwie 62 minutach gry.

Dla Caroline Wozniacki to pierwszy wygrany turniej od ponad roku. Po raz ostatni triumfowała w poprzednim sezonie w New Haven. Od tamtej pory Dunka wyraźnie obniżyła loty, spadając z pozycji liderki rankingu WTA poza czołową dziesiątkę tego zestawienia. W Seulu zdobyła 280 punktów oraz zarobiła 112 300 dolarów.

Nie myślę o rankingu. Po prostu cieszę się, ze wygrałam turniej – przyznała Wozniacki. – Chcę się tym cieszyć i zachować pozytywne nastawienie – na tym się skupiam. Chcę również budować swoją grę na kolejny sezon i mam nadzieję, że ten wynik mi w tym pomoże.

Z występu w Seulu bardzo zadowolona może być również Kaia Kanepi. Dla Estonki był to pierwszy turniej od Roland Garros. W tym czasie zmagała się z kontuzją ścięgna Achillesa i pomimo świetnej formy z pierwszej części sezonu musiała opuścić Wimbledon, Igrzyska Olimpijskie i US Open. Mimo tak długiej absencji zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA.

W turnieju gry podwójnej najlepsze w Seulu okazały się Raquel Kops-Jones i Abigail Spears. W finale najwyżej rozstawione w imprezie Amerykanki pokonały 2:6, 6:2, 10-8 Akgul Amanmuradową i Vanię King.

Finał singla:
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Kaia Kanepi (Estonia, 3) 6:1, 6:0

Finał debla:
R. Kops-Jones, A. Spears (USA, 1) – A. Amanmuradowa, V. King (Uzbekistan, USA) 2:6, 6:2, 10-8