Kanton: Radwańska w półfinale

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska kontynuuje zwycięski marsz w Kantonie. Krakowianka w świetnym stylu uporała się z Chanelle Scheepers, wygrywając 6:1, 7:5, i awansowała do półfinału turnieju.

Początek meczu zaczął się obiecująco dla rozstawionej z piątym numerem zawodniczki z RPA. Scheepers wygrała swoje podanie, a w kolejnym gemie była bliska przełamania Radwańskiej. Ta sztuka jej się jednak nie udała, co, jak się potem okazało, kosztowało ją bardzo wiele. Polka po niemrawym początku zaczęła w błyskawicznym tempie wchodzić na wyższe obroty, dzięki czemu kolejne gemy zapisywane były na jej koncie. Znakomicie grająca Radwańska nie pozwoliła rywalce na nic więcej w tej partii i po 33 minutach zwyciężyła 6:1.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Polka zdołała przełamać rywalkę w 4. gemie, ale chwilę później po raz pierwszy w meczu straciła swoje podanie. Następnie zawodniczki regularnie wygrywały swoje gemy serwisowe i wydawało się, że losy partii rozstrzygnął się w tiebreaku. Lecz zanim do niego doszło, rewelacyjnie przy podaniu Scheepers zagrała Radwańska. W 12. gemie Polka wygrała 4 kolejne punkty i po 64 minutach zakończyła pojedynek, zwyciężając 6:1, 7:5.

Młodsza z sióstr Radwańskich, która w Kantonie rozstawiona jest z czwartym numerem, bardzo przekonująco przedarła się do półfinału imprezy. Krakowianka nie straciła jeszcze seta. W meczu o wejście do finału zagra ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Mathilde Johansson a Su-Wei Hsieh. Niezależnie od tego, kto będzie rywalką Radwańskiej, krakowianka będzie faworytką.