Kanton: Urszula Radwańska w II rundzie

Rozstawiona z numerem cztery Urszula Radwańska wygrała w pierwszej rundzie turnieju w Kantonie z Melindą Czink 7:6(1), 6:2. Kolejną rywalką Polki będzie Mandy Minella z Luksemburga.

29-letnia Czink (92 WTA) prowadziła w pierwszym secie 5:3. Radwańska zdołała odrobić straty, broniąc w dziesiątym gemie setbola, by następnie gładko wygrać tie break (7-1). W drugiej partii krakowianka była już znacznie bardziej skuteczna od rywalki, wykorzystała 3 z 8 break pointów, broniąc przy swoim podaniu 6 z 7 piłek na przełamanie i wygrała 6:2.

Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści dziewięć minut. Był to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami i drugie zwycięstwo Urszuli Radwańskiej. Polka skutecznie zrewanżowała się Węgierce za tegoroczną porażkę w turnieju ITF w Cagnes-Sur-Mer.

W drugiej rundzie Polkę czeka konfrontacja z Mandy Minellą (66 WTA). Tenisistka z Luksemburga wygrała w poniedziałek z Pauline Parmentier 7:5, 3:6, 6:3.

Urszula Radwańska (Polska, 4) – Melinda Czink (Węgry) 7:6(1), 6:2