Quebec: tytuł nie dla Rosolskiej

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Heather Watson przegrały w finale Bell Challenge 6:7 (5), 7:6 (6), 7-10 z parą Tatjana Malek i Kristina Mladenovic i tym samym zaprzepaściły szanse na pierwszy wspólny tytuł.

Rozstawiona z numerem jeden polsko-brytyjska para zdecydowanie lepiej rozpoczęła niedzielne spotkanie, jednak mimo dwukrotnego przełamania serwisu rywalek, te odrobiły straty i broniąc piłki setowej przy stanie 4:5, zdołały doprowadzić do tie-breaka i zwyciężyć w otwierającej partii.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczęła para z polskim akcentem, która szybko objęła prowadzenie 2:0. To jednak nie zdeprymowało rozstawionych z numerem trzy rywalek, które wyrównały, a i same zdobyły breaka przy stanie 3:3. Później niemiecko-francuski debel miał cztery szanse na zakończenie meczu, jednak i w tym secie doszło do spektakularnego comebacku, tyle że zakończonego sukcesem duetu Rosolska i Watson.

O losach rywalizacji zadecydował więc super tie-break, w którym Malek i Mladenovic prowadziły już 7-4. Polka i Brytyjka wyrównały co prawda stan decydującej partii, jednak po chwili straciły trzy kolejne piłki i przegrały całe spotkanie.

Finał debla:
T. Malek, K. Mladenovic (Niemcy, Francja, 3) – A. Rosolska, H. Watson (Polska, Wielka Brytania, 1) 7:6 (5), 6:7 (6), 10-7