Quebec: pierwszy półfinał Mladenovic

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Kristina Mladenovic awansowała do półfinału turnieju WTA w Quebeku. Po trudnych meczach w dwóch pierwszy rundach młoda Francuzka gładko pokonała Melanie Oudin. Do najlepszej czwórki weszły również Mona Barthel, Kirsten Flipkens i Lucie Hradecka.

Mladenovic zmagania w Quebeku zaczynała od kwalifikacji. W turnieju głównym wyeliminowała Madison Brengle i Annikę Beck. Jej ćwierćfinałowa rywalką była Melanie Oudin i 20-letnia Amerykanka dostała od Francuzki lekcję tenisa. Mladenovic błyskawicznie zdobywała kolejne gemy, wygrywając pierwszą partię 6:0. W drugiej Oudin zaistniała na tablicy wyników dopiero po stracie trzech pierwszych gemów. Nie zdołała jednak nawiązać już walki z dobrze dysponowaną tego dnia Francuzką. Mladenovic świetnie serwowała i triumfowała w drugim secie 6:1. Mecz trwał 63 minuty.

Zagrałam w tym tygodniu kilka trudnych meczy, a dzisiaj oczekiwałam kolejnego. Było znacznie szybciej niż przypuszczałam – cieszyła się Mladenovic. – Wiele gemów było zaciętych, wciąż była walka, ale ona popełniała więcej błędów. Jestem szczęśliwa z pierwszego półfinału w karierze. Kanada w ogóle jest szczęśliwa dla Mladenovic. W lipcu wraz z Klaudią Jans-Ignacik wygrała prestiżowy turniej Rogers Cup w grze podwójnej.

O finał Mladenovic zagra z Lucie Hradecką. Rozstawiona z „ósemką” Czeszka pokonała 6:4, 6:2 Lauren Davis z USA, kończąc tym samym kanadyjską imprezę dla 18-letniej kwalifikantki. Hradecka bardzo dobrze serwowała – zanotowała 8 asów i tylko raz dała się przełamać.

Grałam dzisiaj dokładnie tak jak powinnam – mówiła Hradecka. – Ona używała wiele spinu w początkowej fazie meczu, a ja zbytnio się spieszyłam. Zachowałam spokój i zaczęłam grać swój tenis.

Drugą parę półfinałową tworzą Kirsten Flipkens i Mona Barthel. Belgijka na korcie spędziła zaledwie 45 minut, gdyż jej rywalka, Anna Tatiszwili, poddała mecz z powodu kontuzji pleców. Doszło do tego przy prowadzeniu 26-latki z Geel 6:2, 3:0. Niemka natomiast wygrała 6:3, 6:4 z broniącą tytułu Barborą Zahlavovą Strycovą. 22-latka mogła zwyciężyć szybciej, ale miała problemy z kończeniem setów – w pierwszym prowadziła 5:0, a w drugim 5:1.

Ćwierćfinały singla:
Mona Barthel (Niemcy, 3) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 6) 6:3, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia) – Anna Tatishvili (Gruzja) 6:2, 3:0 i krecz
Kristina Mladenovic (Francja, Q) – Melanie Oudin (USA) 6:0, 6:1
Lucie Hradecka (Czechy, 8) – Lauren Davis (USA, Q) 6:4, 6:2

Półfinał debla:
A. Rosolska, H. Watson (Polska, Wielka Brytania, 1) – J. Coin, M. Pelletier (Francja, Kanada) 6:4, 6:2