Taszkient: Kania z tytułem!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania wygrała deblowy turniej WTA w Taszkiencie! 19-letnia Polka wraz z Poliną Pechową pokonały w finale Annę Czakwetadze i Wiesnę Dolonc. Rywalki skreczowały po przegraniu pierwszego seta 2:6.

Kania i Pechowa w pierwszym secie trzykrotnie przełamały podanie Rosjanek, z których jedna reprezentuje Serbię. Same oddały serwis tylko raz i mogły cieszyć się z pewnego zwycięstwa 6:2. Zwłaszcza że dało im ono triumf w całym meczu i turnieju. Rywalki nie kontynuowały bowiem gry ze względu na kontuzję pleców Anny Czakwetadze.

Kania w tym tygodniu w Taszkiencie wygrała swój pierwszy mecz na szczeblu WTA. Jak się okazało, nie osiadła na laurach i kontynuowała udane występy. Przed finałem wraz z Pechową pokonały Jekatarinę Dżehalewicz i Ksenię Pałkinę, siostry Kiczenok oraz Akgul Amanmuradową i Witalię Diatczenko.

Kania wywalczyła w Taszkiencie 280 punktów do deblowego rankingu WTA. Awansuje dzięki nim o blisko 100 pozycji, awansując z początku trzeciej setki w okolice 130. miejsca. Dla Kani to oczywiście największy sukces w karierze.

Finał debla:
P. Kania, P. Pechowa (Polska, Białoruś) – A. Czakwetadze, W. Dolonc (Rosja, Serbia) 6:2 i krecz