Quebec: Rosolska w finale debla!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Wspaniale układa się dla Alicji Rosolskiej deblowy turniej w Quebec. Polka i Heather Watson pokonały dziś Julie Coin i Marie-Eve Pelletier 6:4, 6:2 i zagrają o tytuł!

Kolejne przekonywujące zwycięstwo odniosły w Quebeck najwyżej rozstawione w grze podwójnej Alicja Rosolska i Heather Watson. W godzinę i sześć minut polsko-brytyjska para rozprawiła się z duetem francusko-kanadyjskim.

W pierwszym secie rywalizacja była bardziej zacięta. Obie pary nieźle radziły sobie w akcjach po pierwszym podaniu, gorzej w wymianach po drugim. Rosolska i Watson raz zostały przełamane, ale odpowiedziały dwoma przełamaniami i wygrały 6:4.

W drugiej partii Polka i Brytyjka też raz straciły własny serwis. Po drugim podaniu wygrały wszystkie sześć akcji, za to większe kłopoty miały z pierwszym serwisem. Na szczęście, Coin i Pelletier zagrały znacznie słabiej, co wykorzystały faworytki. Trzy breaki dały im zwycięstwo 6:2 i awans do finału.

Półfinał debla:
A. Rosolska, H. Watson (Polska, Wielka Brytania, 1) – J. Coin, M.-E. Pelletier (Francja, Kanada) 6:4, 6:2