Taszkient: Kania i Pechowa w finale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania i Polina Pechowa wystąpią w finale turnieju WTA w Taszkiencie. Polsko-białoruski duet pokonał Akgul Amanmuradową oraz Witaliję Djaczenko 6:4, 4:6, 10-4.

Kania i Pechowa po raz pierwszy grają wspólnie rozgrywkach WTA, a debiut wypada znakomicie. W spotkaniu półfinałowym nie brakowało zwrotów sytuacji, ale ostatecznie górą wyszła z niego „nasza” para.

W pierwszej partii doszło tylko do jednego przełamania. Kania oraz Pechowa wybroniły trzy break pointy i wygrały 6:4. W drugim secie polsko-białoruska para prowadziła 4:2, ale od tego momentu straciła cztery kolejne gemy.

Na szczęście Kania i Pechowa zdołały się zmobilizować na super tie breaka, w który prowadziły od początku, wygrywając ostatecznie 10-4. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia dwie minuty.

Finałowymi rywalkami Polki oraz Białorusinki będą Anna Czakwetadze i Wiesna Dołonc, które rozbiły rozstawione z „jedynką” Irinę-Camelię Begu i Monicę Niculescu 6:1, 6:0.

Półfinał debla:
P. Kania, P. Pechowa (Polska, Białoruś) – A. Amanmuradowa, W. Djaczenko (Uzbekistan, Rosja) 6:4, 4:6, 10-4