Taszkient: Kania i Pechowa w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Paula Kania i Polina Pechowa są już w półfinale turnieju WTA w Taszkiencie. Polsko-białoruska para pokonała ukraińskiej siostry Ludmiłę oraz Nadię Kiczenok 2:6, 6:3, 10-5.

Ponad połowa rozegranych przez tenisistki gemów kończyła się breakami. Kania i Pechowa okazały się w tej wyrównanej walce nieco bardziej skuteczne. Co prawda w pierwszym secie Ukrainki straciły tylko dwa gemy, ale w drugą partię to „nasza” para zdołała zapisać na swoje konto.

W tie breaku meczowym siostry Pechowe odnotowały zaledwie 29 procent trafionego pierwszego podania i wygrały 3 z 7 punktów przy swoim serwisie, przegrywając ostatecznie tą rozgrywkę 5-10. Mecz trwał godzinę oraz osiemnaście minut.

Paula Kania oraz Polina Pechowa o awans do swojego pierwszego finału zagrają z Akgul Amanmuradova i Witaliją Djaczenko lub Okasaną Kalaszinkową oraz Martą Sirotkiną.

Ćwierćfinał debla:
P. Kania, P. Pechowa (Polska, Białoruś) – L. Kiczenok, N. Kiczenok (Ukraina) 2:6, 6:3, 10-5