Taszkient: Kania w ćwierćfinale debla

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania i Polina Pechowa udanie rozpoczęły deblowe zmagania w Taszkiencie. Polsko-białoruska para pokonała Kaciarynę Dziehalewicz oraz Ksenię Palkinę 6:3, 6:4.

Na początku maja Kania oraz Pechowa wygrały wspólnie turnieju ITF w Moskwie (pula nagród 25 tys. dolarów), a dzisiaj odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach WTA Tour.

W pierwszym secie Kania i Pechowa raz straciły swoje podanie, ale wykorzystały 2 z 3 break pointów i wygrały 6:3. W drugiej partii „nasza” para prowadziła 5:2, następnie gładko przegrała dwa gemy, ale w kolejnym utrzymała własne podanie, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Tashkent Open. Mecz trwał sześćdziesiąt dwie minuty.

W ćwierćfinale rywalkami Polki oraz Białorusinki będą ukraińskie siostry Ludmiła i Nadia Kiczenok, które wyeliminowały rozstawione z „trójką” Evę Birnerovą i Eleni Daniilidou. W ubiegłym roku Ukrainki doszły do finału turnieju w Taszkiencie, przegrywając mecz o tytuł z Daniilidou oraz Witaliją Djaczenko.

Pierwsza runda debla:
P. Kania, P. Pechowa (Polska, Białoruś) – K. Dziehalewicz, K. Palkina (Białoruś, Kirgistan) 6:3, 6:4