US Open: rewelacyjny powrót Szarapowej

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: usopen.org, foto: AFP

Maria Szarapowa fatalnie rozpoczęła ćwierćfinałowy pojedynek w US Open z Marion Bartoli, ale zdołał wydostać się z opresji i wygrać spotkanie. Zwycięstwo 3:6, 6:3, 6:4 dało jej miejsce w półfinale imprezy.

Pojedynek Rosjanki z Francuzką rozpoczął się wczoraj, ale przy stanie 4:0 dla Bartoli został przerwany z powodu opadów deszczu, które w ostatnich kilkunastu godzinach skutecznie blokowały rywalizację na nowojorskich kortach. Po wznowieniu gry Szarapowa grała już lepiej, ale poniesione na początku meczu straty doprowadziły ją do porażki w pierwszej partii meczu.

W drugim secie agresywnie uderzająca Rosjanka (w tej części gry zaliczyła aż 18 wygrywających zagrań) przejęła inicjatywę – choć już w pierwszym gemie Francuska zdołała ją przełamać – i bezspornie odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Bartoli punkty zdobywała niemal wyłącznie dzięki błędom Rosjanki, która nie popełniła ich jednak wystarczająco wiele, by wypuścić wygraną z rąk.

Triumf w decydującym secie przez długi czas wydawał się sprawą otwartą. Na początku partii tenisistki wzajemnie przełamały swoje podania, by następnie przez kilka gemów sukcesywnie wygrywać własne gemy serwisowe. Końcówka należała zaś do Szarapowej, która najpierw przełamała rywalkę, by po chwili zakończyć pojedynek.

Wygrana w trzysetowym pojedynku zajęła Rosjance ponad dwie i pół godziny, co stanowi dobrą informację dla Wiktorii Azarenki – jej półfinałowej rywalki. Z kolei triumfalny powrót do meczu przemawia na korzyść Szarapowej, która meczem z Bartoli udowodniła, że jest niezwykle zdeterminowana, by sięgnąć po triumf w tegorocznym US Open.