US Open: Rosolska i Gajdosova poza turniejem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: , foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Jarmila Gajdosova i Alicja Rosolska nie zdołały sprawić niespodzianki w II rundzie US Open. Australijsko-polska para przegrały z turniejową „jedynką” Liezel Huber oraz Lisą Raymond 2:6, 5:7.

O ile pierwszy set dzisiejszej rywalizacji przebiegał od początku pod dyktando broniący tytułu Amerykanek, o tyle w drugiej partii „nasza” para miała spore szanse na sukces. Gajdosova i Rosolska wygrały dwa pierwsze gemy i serwowały przy stanie 5:4, jednak nie zdołały doprowadzić chociażby do setbola i przegrały cały mecz w godzinę oraz dwadzieścia cztery minuty.

26-letnia Alicja Rosolska występuje we wszystkich turniejach deblowych nieprzerwanie od 2007 roku (oczywiście w grze podwójnej). Najlepszym osiągnięciem Polki w Nowym Jorku jest trzecia runda w 2008 roku (w parze z Klaudią Jans-Ignacik). W poprzednich dwóch latach kończyła US Open po pierwszym spotkaniu.

Jeszcze dziś mecz drugiej rundy rozegrają Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic. Polsko-francuski duet zmierzy się z Sereną oraz Venus Williams.

Druga runda debla:
J. Gajdosova, A. Rosolska (Australia, Polska) – L. Huber, L. Raymond (USA, 1) 6:2, 7:5