US Open: siostry Williams na drodze Jans-Ignacik

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic awansowały do drugiej rundy deblowego US Open. Rozstawione z „piętnastką” Polka i Francuzka wygrały 6:4, 6:4 z Sofią Arvidsson i Johanną Larsson. Teraz czekać je będzie konfrontacja z siostrami Williams.

Polka i Francuzka dobrze weszły w spotkanie i od razu uzyskały przełamanie. Szwedzkie rywalki odpowiedziały jednak rebreakiem i doprowadziły do wyrównania. O zwycięstwie Jans-Ignacik i Mladenovic w pierwszym secie zadecydowało kolejne przełamanie, które otworzyło im drogę do wygranej 6:4. W drugiej odsłonie oba duety uzyskały o jedno przełamanie więcej. Na szczęście znów rozstawiona para polsko-francuska okazała się lepsza i triumfowała 6:4. Mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty.

Jans-Ignacik i Mladenovic mogą mówić jednak o sporym pechu w losowaniu. Dzięki niedawnemu zwycięstwu w turnieju Rogers Cup Polka i Francuzka poprawiły swoje pozycje rankingowe i zapracowały na rozstawienie w US Open. Nie uchroniło ich to jednak od trafienia na groźne rywalki już w drugiej rundzie. Zmierzą się bowiem z siostrami Williams, które w nowojorskiej imprezie są… nierozstawione.

Przed rokiem Jans-Ignacik występując razem z Alicją Rosolską, odpadła z US Open w pierwszej rundzie. Jej najlepszy wynik to trzecia runda z 2008 roku.

Pierwsza runda debla:
K. Jans-Ignacik, K. Mladenovic (Polska, Francja, 15) – S. Arvidsson, J. Larsson (Szwecja) 6:4, 6:4