US Open: błyskawiczna porażka Urszuli Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: usopen.org, foto: AFP

Nie udał się występ Urszuli Radwańskiej w tegorocznym US Open. Polka bardzo szybko przegrała z Robertą Vinci 1:6, 1:6 i odpadła z rywalizacji.

Zaczęło się znakomicie, bowiem Polka przełamała rozstawioną z numerem dwudziestym Włoszkę, czym wlała nadzieje w serca kibiców. Niestety, potem na korcie istniała już tylko faworytka. Vinci przejęła inicjatywę i wygrała wszystkie gemy do końca partii, triumfując do jednego.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Włoszka dyktowała warunki, a Polka w żaden sposób nie umiała sobie z nią poradzić. Znów zdobyła tylko gema i po 59 minutach gry przegrała 1:6, 1:6.

Polka wykorzystała tylko jedną z pięciu okazji na przełamanie rywalki. Vinci była w tym elemencie gry dużo skuteczniejsza, bo z siedmiu szans na breaka zamieniła aż sześć.

Roberta Vinci (Włochy, 20) – Urszula Radwańska (Polska) 6:1, 6:1