Praga: Kawa w finale!

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: itftennis.com/własne, foto: Artur Rolak

Katarzyna Kawa po niezwykle emocjonującym pojedynku pokonała Terezę Smitkovą i awansowała do finału turnieju ITF w Pradze. Zwyciężając 5:7, 6:3, 6:4, młoda Polka osiągnęła największy sukces w karierze.

19-letnia Kawa nie przestaje zadziwiać. Do turnieju w Pradze zawodniczka sklasyfikowana na 476. miejscu w rankingu WTA Tour dostała się dzięki przebrnięciu kwalifikacji, a następnie, z dnia na dzień, prezentowała się coraz lepiej. W ćwierćfinale zawodów pokonała notowaną o ponad dwieście pozycji wyżej Annę Karolinę Schmiedlovą, choć w trzecim secie przegrywała już 1:5. W półfinale spisała się równie dobrze.

O wejście do finału zmagań w turnieju stolicy Czech Polka grała z Terezą Smitkovą (461 WTA). Nieznaczną faworytką była reprezentantka gospodarzy, która potwierdziła to zresztą w pierwszej partii, wygranej przez nią 7:5. Potem jednak do głosu doszła Polka. Kawa pewnie wygrała drugiego seta 6:3, a w trzecim uzyskała przewagę, której zdeterminowana Czeszka nie była w stanie odrobić. Dzięki temu Polka zwyciężyła 6:4 i awansowała do finału turnieju.

Kawa osiągnęła największy sukces w karierze. Do tej pory jej najlepszym wynikiem był zeszłoroczny półfinał w Sarajewie.

W meczu o tytuł zmierzy się z kolejną Czeszką – Renatą Voracovą lub Terezą Martincovą. Reprezentantki gospodarzy zdominowały rywalizację w Pradze, ale tytuł może powędrować w ręce Polki.