New Haven: Rosolska przegrała po walce

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Alicja Rosolska pożegnała się z turniejem w New Haven. Polka i jej deblowa partnerka, Andreja Klepac, przegrały w ćwierćfinale z Katariną Srebotnik i Jie Zheng 3:6, 5:7.

Polka i Słowaczka znakomicie rozpoczęły rywalizację w New Haven. W 1. rundzie efektownie rozprawiły się z hiszpańską parą – Silvią Soler-Espinosą i Carlą Suarez Navarro – wygrywając 6:3, 6:1. Po tym pojedynku Rosolska i Klepac mogły mieć nadzieję, że uporają się z faworyzowanymi Srebotnik i Zheng.

Rzeczywistość okazała się jednak bolesna. Pierwszy set pokazał, że Słowaczka i Chinka w rywalizacji deblowej radzą sobie lepiej. Rozstawione z trzecim numerem tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe i regularnie stwarzały zagrożenie przy podaniu rywalek. Ostatecznie uzyskały jedno przełamanie i po 33 minutach zwyciężyły 6:3.

Druga partia zaczęła się od całkowitej dominacji faworytek. Srebotnik i Zheng wygrały 5 pierwszych gemów i wydawało się, że za chwilę zakończą mecz. Wtedy jednak Rosolska i Klepac zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Polka i Słowaczka w kapitalny sposób wygrały 5 kolejnych gemów i doprowadziły do remisu. Końcówka jednak ponownie należała do faworytek, które wygrały 7:5 i awansowały do półfinału turnieju.

Ćwierćfinał debla:
K. Srebotnik, J. Zheng (Słowacja, Chiny, 3) – A. Rosolska, A. Klepac (Polska, Słowacja) 6:3, 7:5