US Open: nieudany start Domachowskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: AFP

Na pierwszej rundzie eliminacji zakończyła udział w tegorocznym US Open Marta Domachowska. 26-letnia warszawianka przegrała 2:6, 6:2, 3:6 z Julią Glushko z Izraela.

Dla Domachowskiej był to już dziewiąty występ na kortach Flushing Meadows. Dotychczas nie udało jej się przejść pierwszej rundy turnieju głównego, w którym brała udział czterokrotnie. W tym roku Polka nie poprawi niezbyt dobrych statystyk. Już na starcie eliminacji zatrzymała ją Julia Glushko.

22-latka z Izraela lepiej prezentowała się już w pierwszym secie. Wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 2:2, po czym Glushko zdobyła dwa kolejne przełamania i triumfowała 6:2. W drugim secie role się odwróciły i mogliśmy mieć nadzieję, że Domachowska powalczy o awans do drugiej rundy. Od stanu 1:2 nasza tenisistka dyktowała warunki gry – wygrała siedem kolejnych gemów. Dzięki temu zwyciężyła w drugim secie 6:2, a w trzecim objęła prowadzenie 2:0. Zryw okazał się zbyt krótki i Polce wyraźnie nie zabrakło cierpliwości i sił na skuteczny finisz. Marta prowadziła 3:1, ale na swoje konto nie zdołała już zapisać ani jednego gema. Ostatecznie przegrała 3:6.

Przed rokiem Domachowska dotarła w Nowym Jorku do finałowej fazy eliminacji, w której uległa Witalii Diaczenko. Straci więc 50 punktów rankingowych, przez co wypadnie prawdopodobnie do trzeciej setki klasyfikacji.

Tym samym Polacy zakończyli swój udział w eliminacjach US Open. Przypomnijmy, że wcześniej pierwszy mecz w Nowym Jorku przegrała również Sandra Zaniewska, która nie sprostała Chi Chi Scholl. Teraz pozostaje nam czekać na występ czworga Polaków w turnieju głównym. Już od poniedziałku będziemy trzymać kciuki za Agnieszkę Radwańską, Urszulę Radwańską, Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza.