Cincinnati: kompromitująca porażka Radwańskiej

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w fatalnym stylu pożegnała się z rywalizacją na twardych kortach w Cincinnati. Polka po słabym meczu uległa niżej notowanej Chince, Li Na. Spory niedosyt pozostawia po sobie wynik piątkowej rywalizacji.

Rozstawiona z numerem jeden krakowianka katastrofalnie rozpoczęła spotkanie z finalistką rozgrywanego niedawno turnieju w Montrealu. Li już na początku dwukrotnie przełamała serwis naszej tenisistki i prowadziła 3:0. Isia zdołała co prawda odrobić część strat, jednak z każdym kolejnym gemem robiło się już coraz gorzej. Jak się później okazało, była to jedyna zdobycz naszej tenisistki w pierwszym secie.

Radwańska równie słabo rozpoczęła drugiego seta, w którym ponownie przegrywała 0:3. Polka postanowiła w tym momencie skorzystać z pomocy lekarza, która okazała się zbawienna jedynie przy podaniu naszej zawodniczki. Agnieszka zdołała urwać honorowego gema rywalce, lecz po dwóch niewykorzystanych okazjach na rebreaka Isia poddała się i przegrała całe spotkanie 1:6, 1:6.

Trzecia obecnie tenisistka świata za występ w ćwierćfinale imprezy w Cincinnati zainkasuje 225 punktów w rankingu WTA oraz nieco ponad 45 tysięcy dolarów.