CIncinnati: Williams rozbiła Errani

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Venus Williams w znakomitym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati. Grająca z „dziką kartą” Amerykanka pokonała Sarę Errani 6:3, 6:0. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Samantha Stosur, która straciła cztery gemy w konfrontacji z Jekatariną Makarową. Swojej rywalki nie poznała Agnieszka Radwańska, gdyż mecz Na Li z Johanną Larsson nie odbył się ze względu na opady deszczu.

32-letnia Williams po raz pierwszy od połowy maja i turnieju w Rzymie zdołała wygrać podczas jednej imprezy WTA trzy spotkania. To ostatnie zwycięstwa Amerykanka odniosła w przekonujący sposób, eliminując rozstawioną z „siódemką” Sarę Errani. Williams wykorzystała wszystkie cztery break pointy w meczu, nie dała rywalce ani jednej okazji na przełamanie i triumfowała w 61 minut 6:3, 6:0.

Grałam z nią też na Igrzyskach. Byłam więc zaznajomiona z jej grą, gdyż rywalizowałyśmy kilka tygodni temu – stwierdziła Williams, która w Londynie wygrała z Errani 6:3, 6:1. – Wygrałam tu już z dwoma rozstawionymi tenisistkami, które mają wyborny sezon i wiele pewności siebie. Dla mnie bycie w tym turnieju i możliwość wygrywania z takimi przeciwniczkami to wspaniałe uczucie. Chcę to kontynuować w moim jutrzejszym meczu.

Venus William powalczy z Samanthą Stosur o swój pierwszy półfinał w sezonie. Australijka również zaprezentowała się w czwartek z bardzo dobrej strony, wygrywając z Jekatariną Makarową 6:3, 6:1. Australijka miała w tym meczu aż piętnaście break pointów, z czego wykorzystała cztery.

Serię zwycięstw kontynuuje Petra Kvitova. Mistrzyni z Montrealu pokonała Shuai Peng 6:2, 6:2.Tenisistki te również spotkały się podczas Igrzysk Olimpijskich, a Czeszka wygrała wówczas 7:5, 2:6, 6:1. Leworęczna Kvitova dopiero po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati.

Podobnej sztuki dokonała inna leworęczna tenisistka – Angelique Kerber. Niemka wygrała z Andreą Hlavackovą 6:4, 7:6(5). Czeska kwalifikantka prowadziła w drugiej partii 4:1, ale przewagi nie zdołała utrzymać.

Po dużych upałach w Cincinnati pod koniec dnia przyszedł deszcz. Mecz Caroline Wozniacki i Anastazji Pawliuczenkowej został przerwany po wygraniu przez Rosjankę pierwszego seta 6:4.

W ogóle swojego spotkania nie rozegrały Na Li i Johanna Larsson. Chinka oraz Szwedka mecz rozegrają dziś o godzinie 11 (17 w Polsce), a lepszą z tej pray czeka w piątek jeszcze druga konfrontacja. W ostatnim spotkaniu dnia na korcie Grandstand, nie przed godziną 19 (1 w nocy w Polsce), jedna z tych zawodniczek zagra w ćwierćfinale z Agnieszką Radwańską.

Trzecia runda singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Sloane Stephens (USA, WC) 6:1, 4:6, 6:4
Serena Williams (USA, 2) – Urszula Radwańska (Polska, Q) 6:4, 6:3

Na Li (Chiny, 9) – Johanna Larsson (Szwecja) – przełożony na piątek
Samantha Stosur (Australia, 3) – Jekatarina Makarowa (Rosja) 6:1, 6:3
Venus Williams (USA, WC) – Sara Errani (Włochy, 7) 6:3, 6:0
Caroline Wozniacki (Dania, 6) – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 17) 4:6 – dokończenie w piątek
Petra Kvitova (Czechy, 4) – Shuai Peng (Chiny) 6:2, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Andrea Hlavackova (Czechy) 6:4, 7:6(5)

Ćwierćfinały debla:
N. Llagostera Vives, M. Martinez Sanchez (Hiszpania, 6) – N. Grandin, V. Uhlirova (RPA, Czechy) 6:1, 6:2
D. Jurak, K. Marosi (Chorwacja, Węgry) – V. Lepchenko, S. Stephnes (USA, WC) 4:6, 7:5, 10-8
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 5) – S. Errani, R. Vinci (Włochy, 2) 6:3, 3:6, 10-3

Druga runda debla:
E. Daniilidou, S. Peng (Grecja, Chiny, WC) – L. Huber, L. Raymond (USA, 1) 6:4, 6:4