Cincinnati: krecz Szwiedowej, Ula w III rundzie!

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do III rundy prestiżowego turnieju w Cincinnati. Polska tenisistka po porażce w pierwszym secie i dobrym początku drugiej partii skorzystała na kontuzji Jarosławy Szwiedowej.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęła co prawda reprezentantka Polski, która już w pierwszym gemie mogła przełamać rywalkę. Ula wywalczyła jednak breaka dopiero przy stanie 2:2. Krakowianka chwilę później nie utrzymała własnego podania i znowu mieliśmy remis. Obie tenisistki solidarnie utrzymały swój serwis w kolejnych dwóch gemach i było 4:4. Szwiedowa po chwili wyszła na prowadzenie i przy stanie 4:5 przełamała naszą tenisistkę kończąc seta rezultatem 4:6.

Świetny początek drugiej i jak się okazało ostatniej partii zanotowała młoda Polka. Radwańska już w otwierającym gemie przełamała Kazaszkę, zaś po chwili prowadziła już 4:1. Szwiedowa poprosiła o przerwę medyczną, jednak nie była już w stanie wrócić na kort.

Rywalką polskiej tenisistki w walce o ćwierćfinał będzie Serena Williams, która ograła Radwańską na Igrzyskach Olimpijskich. Amerykanka w meczu II rundy Eleni Daniilidou pokazała jednak, iż nie jest w najlepszej formie. Serena wygrała co prawda 6:3, 6:4, lecz na przestrzeni całego spotkania nie stroniła od wielu niewymuszonych błędów.

Urszula Radwańska (Polska) – Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 4:6, 4:1 krecz