Cincinnati: porażka polskich deblistek

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska przegrały w pierwszej rundzie turnieju Western & Southern Open w Cincinnati. Polskie deblistki musiały uznać wyższość reprezentantek gospodarzy, Varvary Lepchenko i Sloane Stephens. Amerykanki triumfowały 6:3, 6:4.

Przed przyjazdem do Cincinnati Jans-Ignacik odniosła największy deblowy sukces w karierze. Wraz z Kristiną Mladenovic wygrała Rogers Cup w Montrealu, za co zgarnęła 900 punktów rankingowych, które przesunęły ją na 30. miejsce w klasyfikacji deblistek. Rosolska również walczyła w Kanadzie, ale w parze z Ligą Dekmeijere odpadły w pierwszej rundzie.

W kolejnym turnieju WTA rangi Premier 5 dwie najlepsze polskie deblistki ponownie spróbowały sił w jednej parze. Niestety dorównały do zeszłotygodniowego poziomu Rosolskiej. Odpadły bowiem już w pierwszej rundzie, ulegając grającym z „dziką” kartką Amerykankom, Varvarze Lepchenko i Sloane Stephens.

Lepchenko i Stephens w pierwszym secie wywalczyły jednego breaka, ale wystarczył on do wygrania całej partii. W drugiej odsłonie Polki postawiły nieco twardszy opór, ale finalnie znów okazały się słabsze o jedno przełamanie i po 62 minutach gry przegrały 3:6, 4:6.

Pierwsza runda debla:
V. Lepchenko, S. Stephens (USA, WC) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska) 6:3, 6:4